گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو سه‌شنبه 26 آذرماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با کاهش 421 واحدی به 87691 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 166 واحد و اخابر با 137 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد معاملاتی رمپنا با 49 واحد و حکشتی با 45 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 619 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات کروی با 36.1 میلیارد تومان و خودرو با 33.5 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص فرابورس هم افت 9 واحدی را تجربه کرد و به 894 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 147.7 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات مزار1 با 27.7 میلیارد تومان و جوپار با 10.8 میلیارد اختصاص داشت.
—— 1:16 ب.ظ
معاون وزیر اقتصاد گفت : جو مثبتی که در فضای سیاسی و دیپلماسی ایجاد شد در شکل گیری فضای مثبت بازار سرمایه، کنترل تورم از طریق کاهش نقدینگی و انضباط مالی کمک کرد و بدین ترتیب دیپلماسی فعال با دنیا، به کنترل بازار ارز، طلا و رونق بازار سرمایه منجر شد.
—— 12:26 ب.ظ
شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی با سرمایه ای بالغ بر 720 میلیارد تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به 31 شهریور 92 مبلغ 1318 ریال سود خالص محقق کرده است. “وصندوق” درحالی آخرین گزارش خود را با سود 1123 ریالی به بازار ارائه داده بود که گزارش اخیر با تعدیل بیش از 17 درصدی همراه شده است.
—— 12:15 ب.ظ
دولت در لایحه بودجه سال 1393 کل کشور درآمد حاصل از حقوق ورودی خودرو را برای سال آینده بیش از 1000 میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براین اساس در لایحه بودجه سال 1393 درآمد حاصل از حقوق ورودی خودرو معادل 1164 میلیارد تومان برآورد شده است.
—— 12:07 ب.ظ
در گروه معدنی ، کاما ، ومعادن و کروی در حداکثر قیمت معامله می‌شوند.
—— 12:05 ب.ظ
شرکت سرمایه گذاری توس گستر طی دوره مذکور تنها توانست بازدهی مثبت 16 درصدی را محقق نماید و بدین ترتیب به عنوان کم بازده ترین سهم صنعت انبوه سازی شناخته شد.
—— 11:40 ق.ظ
در اخابر با حجم معامله 14 میلیونی، صف فروش 3 میلیونی تشکیل شده است.
—— 11:38 ق.ظ
شفارس پس از افزایش سرمایه با افزایش قیمت 55 درصدی بازگشایی شد
—— 11:27 ق.ظ
وزیر راه و شهرسازی با بیان “در حال به‌روز کردن طرح جامع مسکن هستیم” گفت: خرید و فروش اعیان واحدهای مسکونی مهر آزاد می‌شود و خرید و فروش عرصه این واحدها آزاد نخواهد شد.
—— 11:26 ق.ظ
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیاست‌های دولت در حوزه مسکن گفت: باهرگونه اقدامی که منجر به تورم شود مخالفیم و برای افزایش تسهیلات مسکن مهر به هیچ وجه به بانک مرکزی متوسل نمی‌شویم.
—— 11:26 ق.ظ
هیئت پارلمانی اروپا در جریان سفر به تهران با دو تن از فعالان و محکومان فتنه ۸۸ در سفارت یونان دیدار کرده است. مجلس می‌گوید انجام این دیدار ربطی به مجلس ندارد و وزارت خارجه هم می‌گوید، برنامه‌ هیئت‌ها با نظر مجلس تنظیم می‌شود.
—— 11:25 ق.ظ
انجمن حسابرسان داخلی ایران نخستین کنگره سالانه خود را با حضور اعضا، دولتمردان، نخبگان دانشگاه و صنعت، مقامات و کارشناسان ارشد بازار پول و سرمایه، و مقامات عالی رتبه انجمن ها و تشکل های حرفه ای حسابداری و حسابرسی کشور در روز یکشنبه اول دی ماه 1392 از ساعت 8 تا 15:30 در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می کند.
—— 11:24 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
—— 11:23 ق.ظ
در ذوب فشار عرضه‌ها زیاد است و صف فروش کم حجمی تشکیل شده.
—— 11:09 ق.ظ
خط تولید وانت پراید (سایپا 151) با ظرفیت تولید سالانه 20 هزار دستگاه راه‌اندازی شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن عموزاده – مدیر عامل شرکت بن ‌رو(سایپا ساوه) – در مراسم راه اندازی خط تولید این وانت اظهار کرد: وانت سایپا 151 خودرویی تولید شده بر روی پلت فرم اصلاح شده X100 است.
—— 10:49 ق.ظ
یک اقتصاددان گفت: بهتر است مسوولان در خصوص قیمت ارز و اینکه قیمت‌ها در آینده چگونه خواهد شد و چه تاثیراتی بر روند بازار می‌گذارد پیش‌بینی انجام ندهند. عباسعلی نورا در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه ناگزیر شده است تا بودجه بر مبنای درآمد‌ها تنظیم کند، اما این‌که برای بعضی قیمت‌ها پیش‌بینی کنیم خود باعث افزایش آنها خواهد شد.
—— 10:48 ق.ظ
نماینده پاوه و اورامانات گفت: لایحه بودجه سال 93 استان‌های محروم را محروم‌تر و استا‌های برخوردار را برخوردارتر می کند. نعمت الله منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، از سهم پایین بودجه عمرانی استان کرمانشاه در لایحه بودجه 93 انتقاد کرد و افزود: اعتراض خود را در این خصوص اعلام کرده ام.
—— 10:48 ق.ظ
به اطلاع می رساند؛ نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق (ثشرق1)، جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز شنبه مورخ 30/09/1392، در پایان معاملات امروز سه شنبه مورخ 26/09/1392 متوقف می گردد.
—— 10:45 ق.ظ
تثبیت بهای دلار و عدم رشد قیمت جهانی برخی مواد مورد نیاز تولید همچون روغن خام، همزمان با تأمین به موقع و کافی مواد اولیه مصرفی طی دو الی سه ماه گذشته، منجر به افزایش فضای رقابتی در بازار عرضه محصولات غذایی و ارایه تخفیف در قیمت فروش تولیدات کارخانجات این صنعت شده است.
—— 10:13 ق.ظ
ثغرب” برای هر سهم در سال مالی 92 مبلغ 635 ریال سود خالص محقق کرده که در مقایسه با آخرین بودجه 9 درصد کاهش داشته است. عملکرد واقعی این شرکت در سال 92 در مقایسه با سال مالی قبل 47 درصد افزایش فروش، 27 درصد افزایش بهای تمام شده، 141 درصدی سود ناخالص، 49 درصدی سود عملیاتی و 58 درصدی سد خالص هر سهم داشته است.
—— 9:57 ق.ظ
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال درآمد حاصل از حق انتفاع معادن دولتی به 800 میلیارد تومان برسد.
—— 9:47 ق.ظ
مدیرکل دفتر صنایع ماشین‌سازی و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تولید خودرو در کشور افزایش خواهد یافت. کیومرث فروتنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: خودروسازان اقداماتی را برای افزایش تیراژ تولید خودرو انجام داده‌اند.
—— 9:45 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت کاشی سعدی پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه،( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشد .
—— 9:42 ق.ظ
وسپه” شفاف سازی کرد : به استحضار میرساند اخیرا شایعاتی مبنی بر فروش زمین این شرکت واقع در شهرستان لواسان در بازار مطرح شده است. در این خصوص تاکید می‌گردد که مشکل تفکیک و پروانه ساخت زمین مزبور تاکنون حل نگردیده و در صورت حل موضوع و هرگونه تصمیم برای آن، بلافاصله به اطلاع بازار خواهد رسید. ضمن آنکه براساس آخرین پیش‌بینی انجام شده، سود هر سهم این شرکت برای پایان سال مالی 92/9/30 حدودا 510 ریال خواهد بود.
—— 9:41 ق.ظ
در ساختمانی‌ها معاملات در قیمت‌های منفی انجام می‌شود.
—— 9:36 ق.ظ
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه تحریم‌های نفتی 5 و 6 ماهه لغو نخواهند شد، اعلام کرد: دولت نباید منتظر لغو یک شبه تحریم های نفتی باشد و حتی پیش بینی می‌شود تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید هم امکان لغو تحریم‌ها فراهم نشود.
—— 9:30 ق.ظ
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از کان‌لم‌یکن شدن قرارداد فروش ۱۷ شرکت زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی به بابک زنجانی، خبر داد.
—— 9:30 ق.ظ
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما اشتباه جدی کردیم که برای صنعت در وزارتخانه برنامه ریزی حاکمیتی انجام دادیم چرا که تا وقتی که دولت قبول نکند آقای توسعه اقتصادی، بخش خصوصی است، هیچ قدمی نمی توانیم برداریم.
—— 9:26 ق.ظ
گروه پتروشیمی و شیمیایی اکثرا منفی معامله می‌‎شود.
—— 9:25 ق.ظ
مقام ارشد بزرگ ترین تشکل خصوصی فرانسه از برنامه حضور گسترده سرمایه گذاران این کشور در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله معدنی و صنعتی ایران خبر داد.
—— 9:25 ق.ظ
خودرویی‌ها یکپارچه مثبت هستند.
—— 9:24 ق.ظ
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ در پایان نهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت واقتصاد ایران محمدجواد ظریف از سوی تمامی قهرمانان برگزیده صنعت به عنوان قهرمان دیپلماسی انتخاب شد و این حمایل بر دوش وی گذاشته شد.
—— 9:18 ق.ظ
پیش بینی این است که سهام انفورماتیکی ها نیز کم کم در بقیه نمادها به تعادل برسند. به این صنعت باید دید بلند مدت داشت مسلما شرایط آنها در بلند مدت مطلوب خواهد بود.
—— 9:17 ق.ظ
شفاف سازی نمادهای گروه انفورماتیک کم کم از راه میرسند. رانفور در شفاف سازی اعلام کرده که قصد دارد 17 درصد از سهام شرکت فرادیس البرز را واگذار کند ولی با تعدیل مثبت حدود 6 درصدی از این طریق، در سود تقسیمی شرکت هیچ تغییری حاصل نمیشود.
—— 9:15 ق.ظ
شاوان پس از چند روز صف خرید، امروز در منفی3 معامله می‌شود. پالایشی ها ریسکی در قیمت های فعلی ندارند و آنها نیز منتظر یک خبر خوب و مثبت برای رشد می باشند.
—— 9:10 ق.ظ
شفارس بازگشایی میشود.
—— 9:09 ق.ظ
بانکی ها سهام محکم و کم ریسک هستند و رئیس کل بانک مرکزی نیز با حمایت های خود از این گروه نشان داده است برنامه های مهمی در جهت حمایت از بانکداری ایران دارد. گزارش های 9 ماهه شرکت های گروه برای رشد بیشتر مهم می باشد و فعلا انتظار رشد خیلی زیادی را از این گروه نداریم. باید دید تصمیم اتحادیه اروپا در مورد لغو تحریم ها تا چه حد شامل این گروه می شود که این عامل نیز مهم می باشد.
—— 9:07 ق.ظ
بانکی‌ها کم و بیش مثبت هستند.
—— 9:07 ق.ظ
در سشرق صف فروش تشکیل شده و در ستران فشار عرضه‌ها وجود دارد.
—— 9:04 ق.ظ
در مپنا مانند روزهای قبل صف خرید سنگین تشکیل شده است.
—— 9:03 ق.ظ
پتروشیمی ها هم تا حدودی نگران قطعی گاز هستند. در مورد نرخ خوراک فعلا آنچه بیشتر به عنوان سناریوی افزایش نرخ گاز مطرح می شود این است که نرخ خوراک باید با نرخ های کشورهای منطقه همسان و مشابه باشد.
—— 9:01 ق.ظ
به نظر میرسد امروز در سیمانی‌ها فشار عرضه‌ها را شاهد باشیم. سیمانی ها همچنان تحت تاثیر نگرانی ها از قطعی گاز مصرفی هستند. آنها باید در صورت ادامه قطعی گاز از مازوت 200 تومانی استفاده کنند. البته اخباری مبنی بر عرضه مازوت ارزان تر به شرکت های این گروه در صورت تداوم قطعی گاز به گوش رسید که نمی دانیم تا چه حد صحت دارد.
—— 9:00 ق.ظ
در خبهمن صف خرید 34 میلیونی تشکیل شده است.
—— 8:58 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت بین المللی توسعه ساختمان با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
—— 8:46 ق.ظ
سود برخی خودروسازان با قیمت سهام آنها هماهنگ نیست.این یعنی ریسک ولی آنچه باعث شده سهام آنها در مقاطعی با افزایش تقاضا روبرو شوند اخبار امیدوار کننده از آینده است.گفته می شود برخی مقامات خودروسازی دنیا برای سفر به ایران برنامه دارند
—— 8:42 ق.ظ
در خبری مهم شورای امور خارجی اتحادیه اروپا امروز با حضور وزیران خارجه کشورهای عضو، نشستی به‌ریاست کاترین اشتون و با موضوع توافق هسته‌ای ایران در بروکسل برگزار کرد و در بیانیه ای خواستار آغاز فوری اجرای توافق ژنو از سوی همه طرف‌ها شد. وزیران خارجه اتحادیه اروپا اعلام کردند تحریم‌های این اتحادیه که در “برنامه اقدام مشترک” آمده است بعد از اجرای تعهدات ایران و تایید آژانس تعلیق می‌شوند. همچنین معاون وزیر امور خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای (امروز سه‌شنبه) ساعت ۸ صبح به وقت بروکسل (۱۰:۳۰ به وقت تهران) با کاترین اشتون دیدار و گفت‌وگو می‌کند.
—— 8:41 ق.ظ
به نام خدا ، امروز سه شنبه 26 آذرماه با گزارش لحظه‌ای بازار بورس در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بورس در روز سه شنبه 26 آذر, گزارش های روزانه از بازار بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب