توصیه رئیس سازمان بورس به سرمایه‌گذارن

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه هم اکنون حدود هفت میلیون سهام دار در بورس داریم ، گفت: ترکیه با جمعیتی برابر ایران کمتر از یک میلیون نفر سهام دار دارد و در پاکستان با دو برابر جمعیت ایران 400 هزار سهام دار عضو بورس شده است.

به گزارش بورسینس به نقل از واحد مرکزی خبر علی صالح آبادی افزود : با ورود سهام عدالت به بورس اوراق بهادار جمعیت سهام داران تا 50 میلیون نفر هم خواهد رسید و باید در زمینه ترویج فرهنگ سهامداری بیشتر تلاش کنیم که خوشبختانه رسانی ملی و شبکه های تخصصی اقتصادی رادیو و تلویزیون برنامه های خوبی دارند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به افزایش زیاد شاخص ها در سال جاری گفت : علاقه مندان به سرمایه گذاری در بورس باید حتما سرمایه مازاد خود را وارد بورس اوراق بهادار کنند.

وی گفت : به هیچ وجه توصیه نمی کنیم افراد منابع مورد نیاز برای زندگی خود را وارد بورس کنند چون اگر ارزش آن کاهش یابد ، جبران آن سخت خواهد بود.

صالح آبادی همچنین توصیه کرد از مشورت و تحلیل های اقتصادی و منطقی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه استفاده شود که شرکت های کارگزاری، شرکت های مشاور سرمایه گذاری و متخصصان بازار سرمایه خدمات خوبی ارائه می کنند.

وی گفت: سرمایه گذاران باید با افق بلندمدت وارد بازار سهام شوند و در کوتاه مدت نوسان وجود دارد ، در بلندمدت معمولا مولفه های کلان اقتصادی بهبود می یابد و بازار سرمایه نیز در این فضا همگرایی خواهد داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب