گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو چهارشنبه 27 آذر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 80 واحدی به 87726 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 91 واحد و فولاد با 88 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد معاملاتی شبهرن با 71 واحد و وپاسار با 61 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 591 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات وپاسار با 30.8 میلیارد تومان و تاپیکو با 24.8 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص فرابورس هم افت 8 واحدی را تجربه کرد و به 886 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 169.3 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات مزار14 با 25.8 میلیارد تومان و حسینا با 14.1 میلیارد اختصاص داشت.
—— 2:42 ب.ظ
سهمیه درنظر گرفته شده برای هر یک از معامله گران بر خط (آنلاین) برای خرید حسینا حداکثر 300 سهم می باشد. خرید بیش از سهمیه مجاز منجر به ابطال کلیه خریدهای صورت گرفته توسط هر معامله گر بر خط (آنلاین) می گردد.
—— 12:35 ب.ظ
کارگزاران و فعالان محترم بازار سرمایه، به اطلاع می رساند؛ پیرو اطلاعیه شماره 0627/الف/92 مورخ 24/09/1392 این مدیریت، باستناد مفاد ماده 3 دستورالعمل جدید اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار پایه فرابورس ایران و با توجه به مصوبه روز چهارشنبه مورخ 20/09/1392 هیأت مدیره محترم شرکت فرابورس ایران، در خصوص تعداد و طول زمان هر یک از مراحل انجام معاملات جلسات رسمی بازار پایه عادی فرابورس ایران، یادآور می گردد از روز شنبه مورخ 30/09/1392 جدول زمانی انجام معاملات در بازار پایه عادی فرابورس ایران به شرح ذیل تغییر می یابد: 1. پیش گشایش: از ساعت 8:30 الی 9:00 – حراج تک قیمتی راس ساعت 9:00 2. حراج پیوسته: از ساعت 09:00 الی 12:00 3. پیش گشایش: از ساعت 12:00 الی 12:30- حراج تک قیمتی راس ساعت 12:30 مقتضی است کارگزاران محترم می بایست اقدامات مورد نیاز جهت اطلاع رسانی لازم و کافی به معامله گران و مشتریان خود را در اسرع وقت انجام دهند. مدیریت بازار فرابورس ایران
—— 12:34 ب.ظ
دقایقی پیش هر سهم شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا در جریان عرضه اولیه ۱۰ درصدی در بازار دوم فرابورس ایران، ۱۵ هزار ریال کشف قیمت شد.
—— 12:31 ب.ظ
رییس هیأت مدیره شرکت بازرگانی صنعتی آینده سازان بهشت پارس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: معامله بلوکی روز دوشنبه به دلیل عدم وجود متقاضی متناسب با شرایط عرضه بلوک 17 درصدی، انجام نپذیرفت که در پی آن شرکت در نظر دارد 12 درصد از سهام “آینده” را با قیمت پایه بیش از 550 تومان در بازار فرابورس عرضه کند که زمان دقیق انجام این برنامه طی هفته آینده طی انتشار اطلاعیه ای توسط شرکت به اطلاع فعالان بازار سرمایه خواهد رسید.
—— 12:04 ب.ظ
بلوک 17 درصدی سهام شرکت بازرگانی صنعتی آینده سازان بهشت پارس طی روز دوشنبه در بازار فرابورس با قیمت پایه 550 تومان به ازای هر سهم عرضه شد که این معامله بلوکی طی روز گذشته انجام نشد.
—— 12:04 ب.ظ
تاپیکو سود هر سهم سال مالی منتهی به 31/2/93 خود بر اساس عملکرد شش ماهه را از 938 ریال به 1013 ریال افزایش داده است..سود تلفیقی را نیز از 1000 ریال به 1101 ریال افزایش داده است.
—— 11:08 ق.ظ
در حالی که کشورهای اروپایی تلاش دارند وابستگی خود به گاز روسیه را کاهش دهند کمیسیون اروپا بر عزم خود برای احداث خط لوله ای به منظور انتقال گاز آذربایجان و در آینده ایران و عراق به اروپا از طریق ترکیه تاکید کرد.
—— 10:51 ق.ظ
در نمادهای ساختمانی ، آ س پ پس از مجمع بازگشایی شده و حدود 7 درصد افزایش قیمت داشته است. تقاضا در سایر نمادهای گروه ساختمان و انبوه سازی نیز بالاست.
—— 10:50 ق.ظ
یک کارشناس صنعت سرب و روی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: افزایش درآمد حاصل از صادرات شرکت های فعال در گروه سرب و روی طی سال جاری یکی از عواملی است که موجب تعدیل مثبت سود برآوردی آنها خواهد شد.
—— 10:27 ق.ظ
شتران و شبندر مثبت1
—— 10:10 ق.ظ
خبهمن با 17 میلیون معامله، دارای صف خرید 21 میلیونی میباشد.
—— 10:08 ق.ظ
شپمچا و شبهرن بازگشایی می‌شوند.
—— 10:07 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت آبسال با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
—— 10:07 ق.ظ
اولین پارامتر قابل توجه در صورت های مالی خودروسازان هزینه های هنگفت مالی آنها است. به گونه ای که، عنوان اولین شرکت با هزینه مالی بالا تعلق می گیرد به بزرگترین خودروساز کشور یعنی ایران خودرو که رقم هزینه های مالی آن برای سال جاری بیش از یک هزار میلیارد تومان بوده و بعد از آن شرکت سایپا به عنوان دومین شرکت افتخارآمیز این صنعت در امر هزینه های مالی است.
—— 9:59 ق.ظ
یک مقام مسوول از برگزاری مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 قبل از کریسمس خبر داد. این مقام مسوول با اعلام این خبر به ایسنا اظهار کرد: با توجه به تعطیلات پایان سال میلادی به احتمال قوی مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 قبل از کریسمس برگزار می‌شود. مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 هفته گذشته از 17 آذرماه به مدت چهار روز در وین برگزار شد اما با توجه به اقدام آمریکا در اعمال برخی تحریم‌ها علیه ایران این مذاکرات متوقف و هیات ایرانی به تهران بازگشت.
—— 9:51 ق.ظ
تقاضا در پالایشی‌ها افزایش یافته و در حال مثبت شدن هستند.
—— 9:50 ق.ظ
آ س پ پس از مجمع عادی سالیانه بازگشایی می‌شود.
—— 9:48 ق.ظ
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانکداری الکترونیک با تلاش شبکه بانکی کشور ، وضعیت مطلوبی دارد و توانسته است این خدمات را رشد و توسعه داده و به خدمتی همگانی تبدیل نماید.
—— 9:47 ق.ظ
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شفافیت، ارائه به موقع بودجه و افزایش سهم صندوق توسعه از صادرات نفت را از جمله مزایا و عدم پیش‌بینی هدفمندی یارانه‌ها را از جمله معایب لایحه پیشنهادی دولت عنوان کرد. شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ارائه به موقع لایحه بودجه 93 را موجب سرعت‌بخشیدن به فعالیت‌های اقتصادی در سال آینده دانست و گفت: این اقدام باعث می‌شود امکان مبادله موافقتنامه با دستگاه‌ها پیش از آغاز سال وجود داشته باشد و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی هم می‌توانند تحت تاثیر ارائه به هنگام بودجه تصمیم‌گیری کنند و حالت صبر و انتظاری که سال‌های گذشته وجود داشته از بین می‌رود.
—— 9:46 ق.ظ
مردم به آینده اقتصادی و سیاسی کشور امیدوار شده اند و هیچ امیدی هم به بازارهای موازی ندارند و به همین دلیل بورس را محلی مناسب برای سرمایه گذاری می دانند و اگر به همین منوال نقدینگی ها به بورس سرازیر شود بازهم رشد خواهد کرد و بهترین راه برای حل این معضل عرضه اولیه های زیاد می باشد تا این عطش گرفته شود.
—— 9:23 ق.ظ
خبر افزایش سرمایه دو بانک امکان دارد برخی نمادها را با معاملات مثبت همراه سازد. بانک ملت و کار آفرین افزایش سرمایه خود را اعلام کرده اند و حالا نوبت بانک تجارت می باشد که افزایش سرمایه خود را اعلام کند.
—— 9:21 ق.ظ
پتروشیمی ها همچنان با توجه به بی خبری از میزان افزایش نرخ خوراک و همچنین قطعی گاز برخی از آنها متعادل خواهند بود.البته در رابطه با قطعی گاز باید گفت که این مشکل ،مشکل تازه ای نیست و بیشتر سال ها این اتفاق رخ داده است.نکته مثبت این روزهای برخی شرکت ها افزایش تقاضا برای محصولات در بورس کالاست.
—— 9:16 ق.ظ
پالایشی‌ها همچنان متعادل رو به منفی معامله می‌شوند.
—— 9:09 ق.ظ
کسعدی بازگشایی می شود.
—— 9:06 ق.ظ
در حمل و نقلی ها این روز ها اخبار نسبتا خوبی به گوش می رسد. از توقف و احتمال لغو تخریم های کشتیرانی تا حل احتمالی مشکل داخلی تایدواتر. همچنین تازه واردی به نام حسینا میهمان جدید بازار خواهد بود که به نظر می رسد در صورت عرضه در قیمت های جذاب رشد خوبی را تجربه کند.
—— 9:00 ق.ظ
خودرویی ها با افزایش تقاضای زیادی روبرو هستند و با اینکه به نظر نمی رسد در گزارش های 9 ماهه نیز حرفی برای گفتن داشته باشند اما تمام امیدشان به اخبار مربوط به لغو بخشی از تحریم آنها در آینده می باشد.منطقی این است تا زمان انتشار رسمی اخبار مثبت رشد زیادی نداشته باشند. امروز خبری در رابطه با افزایش تعرفه واردات خودرو نیز به گوش رسید که یکی دیگر از دلایل توجه به گروه بود.
—— 8:59 ق.ظ
به اطلاع می رساند؛ تمامی معاملات انجام شده امروز سه شنبه مورخ 26/09/1392، در نماد معاملاتی شرکت بیمه ما (وما1) ابطال گردید.
—— 8:55 ق.ظ
کتاب «نمونه سؤالات آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه» مشتمل بر بیش از 1600 نمونه سؤال از آزمون‌های نه‌گانه توسط انتشارات بورس منتشر شد.
—— 8:53 ق.ظ
شرکت پتروشیمی پردیس پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93 را به صورت حسابرسی شده معادل 4511 ریال اعلام کرده است.
—— 8:51 ق.ظ
با نام خدا، امروز چهارشنبه 27 آذرماه با جدیدترین اخبار و رویدادهای بورس در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب