سیمان خوزستان در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

بزرگترین کارخانه سیمان استان خوزستان در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمدحسن رضایی، معاون اقتصادی و برنامه ریزی شرکت سیمان فارس و خوزستان با بیان مطلب فوق گفت: هیات پذیرش در جلسه روز یکشنبه 24 آذر ماه خود پذیرش شرکت سیمان خوزستان (از جمله شرکتهای فرعی هلدینگ سیمان فارس و خوزستان) را مورد بررسی قرار داد و با نظر مساعد هیات پذیرش، این شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بازار دوم شرکت بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت.

وی افزود: سرمایه فعلی این شرکت بالغ بر 650 میلیارد ریال است که 60.7 درصد آن متعلق به گروه سیمان فارس و خوزستان و 25 درصد آن متعلق به هلدینگ سیمان غدیر و مابقی متعلق به سایر سهامداران است. این شرکت در سال مالی گذشته با فروش حدود 2170 هزارتن کلینکر و سیمان توانسته است به فروشی در حدود 1593 میلیارد ریال دست پیدا کند.

سود خالص اکتسابی سال گذشته این شرکت معادل 370 میلیارد ریال بوده که بدین ترتیب سود هر سهم بالغ بر 570 ریال بوده است. سود پیش بینی شده این شرکت در سال جاری به ازای هر سهم 1102 ریال است که براساس عملکرد شش ماهه معادل 549 ریال آن تحقق یافته است. توضیح اینکه مابه التفاوت نرخ ارز (فاصله بین نرخ مرجع تا نرخ اتاق مبادلات ارزی) برای تسهیلات ارزی اخذ شده به موجب استاندارد شماره 16 حسابداری در حساب ها منظور شده است.

رضایی اظهار داشت: هلدینگ سیمان فارس و خوزستان پیگیری درج و عرضه این را در برنامه آتی خود قرارداده است. علاوه بر این شرکت سیمان ساوه نیز مراحل پذیرش را دنبال می کند که در ماه های آتی به ثمر خواهد رسید. توضیح اینکه شرکت سیمان ساوه دارای 2 خط سیمان خاکستری مجموعا به ظرفیت 2100 هزار تن در سال و 2 خط سیمان سفید مجموعا به ظرفیت 300 هزار تن در سال است.

یادآور می شود، شرکت سیمان خوزستان با داشتن دو خط تولید 3 و 5 هزار تنی کلینکر توان تولید سالیانه 2400 هزار تن کلینکر و 2500 هزار تن سیمان را دارد. علاوه بر این شرکت سیمان خوزستان به منظور حضور قوی و موثرتر در بازار صادراتی کشور عراق، مشارکت در شرکت سیمان العماره برای راه اندازی آسیاب سیمان و تولید محصول توسط کلینکر های انتقالی از کارخانه متعلق به خود را دنبال می کند بدیهی است راه اندازی این آسیاب می تواند ارزش افزوده بالایی را برای شرکت سیمان خوزستان به همراه داشته باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پذیرش شرکت جدید در بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب