گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو شنبه 30 آذر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با کاهش 769 واحدی به 86957 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 157 واحد و شبندر با 145 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد معاملاتی وپاسار با 74 واحد و وتجارت با 52 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 545.4 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات خزامیا با 36.1 میلیارد تومان و ومعادن با 34.7 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص فرابورس هم افت 21 واحدی را تجربه کرد و به 865 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 142.1 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات مزار14 با 20 میلیارد تومان و انصا با 11.5 میلیارد اختصاص داشت.
—– 1:34 ب.ظ
به اطلاع می رساند؛ نماد معاملاتی شرکت بیمه دی (ودی1)، با توجه به ابهام در اطلاعات ارائه شده، متوقف گردید.
—– 11:13 ق.ظ
صف فروش شپدیس توسط حقوقی ها جمع آوری شد
—– 11:05 ق.ظ
رییس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: اکنون زمان مناسبی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران که قصد دارد مذاکره درباره یک توافق هسته‌ای دراز مدت را با قدرت‌های جهانی آغاز کند، نیست. باراک اوباما روز جمعه، یک روز پس از اینکه گروهی از سناتورهای آمریکایی طرحی را برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران در صورتی که تهران به توافق هسته‌ای موقت ژنو عمل نکند معرفی کردند، در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: نیازی به طراحی تحریم های جدید نیست، فعلا نه.
—– 10:57 ق.ظ
در بانک حکمت که الان بازگشایی شده صف خرید تشکیل شده است.
—– 10:54 ق.ظ
صف فروش پارسان جمع شد.
—– 10:53 ق.ظ
شرکت زرین معدن آسیا طی اطلاعیه ای اعلام کرده است باتوجه به اطلاعات فعلی هیچگونه تغییری در پیش بینی سود هر سهم برآورد نمی گرددو پیش بینی سود هر سهم برای سال مالی جاری کماکان مبلغ 601 ریال بر اساس سرمایه 180 میلیون سهمی میباشد.
—– 10:52 ق.ظ
شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا طی اطلاعیه ای اعلام نموده است افزایش سرمایه شرکت با انجام پذیره نویسی حق تقدم سهامداران و پذیره نویسی عمومی تحقق یافت و نقدینگی لازم جهت انجام مراحل پایانی عملیات اجرائی تامین گردید.لازم به یادآوری است خط تولید این شرکت در حال حاضر راه اندازی نشده و شرکت فاقد سود (زیان) عملیاتی می باشد. پیش بینی می شود از محل درآمدهای غیر عملیاتی تا پایان سال92 مبلغ 2 ریال به ازای هر سهم تعلق گیرد.
—– 10:51 ق.ظ
شرکت کیمیدارو طی اطلاعیه ای اعلام نموده است ، نظر به شایعات منتشر شده در بازار بورس اوراق بهادار مبنی برافزایش سود هر سهم بیش از بودجه اعلام شده، اعلام می دارد شرکت کیمیدارو در حال حاضر مطابق بودجه سالیانه و ماهیانه فعالیت نموده و هیچگونه قصد تعدیل و افزایش درآمد هر سهم را ندارد.
—– 10:50 ق.ظ
قیمت جهانی طلا با کاهش ۳۷ دلاری در هفته گذشته به ۱۲۰۴ دلار در پایان معاملات هفته رسید و هر بشکه نفت در روز جمعه در برابر ۱۱۱.۷۷ دلار معامله شد.
—– 10:49 ق.ظ
تولید گاز از اولین سکوی فاز ۱۲ پارس جنوبی تا ۷ روز آینده آغاز می شود و این گاز تا دهه فجر امسال به شبکه سراسری مصرف گاز کشور تزریق خواهد شد.
—– 10:49 ق.ظ
شمواد بازگشایی شد و به صف خرید رسید.
—– 10:48 ق.ظ
صف فروش پارسان در حال جمع شدن
—– 10:46 ق.ظ
آزاد‌سازی معاملات مسکن مهر به نفع بازار مسکن است و مهمترین مزیت این امر، قانونی‌شدن معاملات این واحد‌های مسکونی است. ایرج رهبر – رییس کانون سراسری انبوه‌سازان – در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به آزاد‌سازی معاملات مسکن مهر و تاثیر آن بر بازار مسکن گفت: نقاط قوت این آزادسازی بر نقاط ضعف آن ارجح است. به گفته‌ وی یکی از مزایای آزاد‌سازی معاملات مسکن مهر این است که معاملات به صورت رسمی‌تر انجام می‌شود چرا که پیش از این معامله‌ واحدهای مسکونی مهر به دلیل غیر قانونی بودن، به صورت وکالتی در دفترخانه‌ها و در مواقعی خارج از چارچوب رسمی صورت می‌گرفت که امید است با تصمیم اتخاذ شده وضعیت بهبود یابد.
—– 10:45 ق.ظ
قیمت جهانی طلا که پنج شنبه گذشته به پایین‌ترین سطح در سه سال گذشته رسیده بود، روز جمعه اندکی افزایش یافت اما این فلز گرانبها همچنان به سوی نخست کاهش سالانه پیش می‌رود.
—– 10:45 ق.ظ
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته در راستای عضویت بورس تهران در بورس های جهانی ،گفت:با بازگشت بورس تهران به جمع بزرگان جهان نه تنها باعث جذب سرمایه گذاران خارجی می شود بلکه پویایی و افزایش بهره وری شرکت ها را درپی خواهد داشت.
—– 10:27 ق.ظ
شپلی” برای هر سهم مبلغ 123 ریال سود خالص پیش بینی کرده و این در حالی است که دوره 6 ماهه را با زیان 159 ریال به پایان رسانده است.
—– 10:16 ق.ظ
شرکت “نتوس” برای هر سهم در سال مالی 92 مبلغ 17 ریال سود خالص پیش بینی کرده و این در حالیست که اطلاعیه قبلی با زیان 43 ریالی برای هر سهم همراه بوده است. “نتوس” دوره 6 ماهه خود را با زیان 24 ریالی به پایان رسانده و بررسی صورت های مالی نشان می دهد علت تعدیل مثبت اخیر عمدتاً افزایش 50 درصدی خالص سایر درآمدهای عملیاتی می باشد.
—– 10:15 ق.ظ
حتوکا ، حکمت ، شپلی و شمواد بازگشایی می شوند.
—– 10:10 ق.ظ
در این دقایق فشار عرضه ها در نمادهای پالایشی افزایش یافته است. شاوان صف فروش دارد.
—– 10:01 ق.ظ
تاپیکو ، 52 میلیون صف فروش
—– 9:59 ق.ظ
رئیس سازمان بورس از راه اندازی خانه متخصصان مالی با هدف تعامل مستمر با فعالان و ذینفعان بازار و بهره‌گیری از نظرات خبر داد.
—– 9:58 ق.ظ
انجمن جهانی آهن و فولاد از رشد ۱۲درصدی تولید فولاد ایران در نوامبر۲۰۱۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اعلام کرد کل تولید فولاد ایران از ابتدای ۲۰۱۳ به ۱۴.۰۷۱ میلیون تن رسیده است.
—– 9:58 ق.ظ
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با تاکید براینکه مشکلات بخشنامه ال سی ۳۰ درصدی حل شده است به ضرورت اجرای این بخشنامه در سیستم بانکی اشاره کرد و گفت:‌ بانک مرکزی و دولت باید تلاش کنند تا پول‌های برداشتی به حساب بانک‌ها برگردد.
—– 9:57 ق.ظ
فلزات اساسی نیز نیم نگاهی به میزان افزایش نرخ حامل های انرژی در فاز دوم هدفمندی هستند.در بازارهای جهانی خبر خوب رشد قیمت ها در اواخر هفته بوده است به طوری که مس به 7250 دلار نیز رسید.روی به بیش از 2000 دلار و سرب نیز به بیش از 2200 دلار در هر تن رسیده اند که خبر خوبی برای سرب و روی کاران می باشد.
—– 9:50 ق.ظ
در بانکی ها معاملات مثبتی را شاهد هستیم.
—– 9:50 ق.ظ
در انفورماتیکی ها رشد قیمت ها به دلیل اجرای طرح شاپرک از اوایل دی ماه بی جهت نبوده است و رتاپ در این باره اعلام کرده که این موضوع تاثیر با اهمیتی در سود سال های آتی دارد.این گروه با توجه به اینکه از هدفمندی نیز تاثیر نمی پذیرد می توانند همچنان مورد توجه باشند.
—– 9:47 ق.ظ
خودرویی ها این روزها به یکی از لیدر های بازار تبدیل شده اند. تولید انواع خودرو در کشور در ماه جاری (آذر) در حد قابل توجهی افزایش یافته است. براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، تولید خودروسازان بزرگ کشور در ماه جاری نسبت به ماه پیش افزایش یافته است. با این حال تولید انواع خودرو در آذر ماه همچنان کمتر از تعداد مدت مشابه در سال گذشته (آذر ماه 91) بوده اشت.هر چه از خودرویی ها خبرهای خوبی منتشر شود لیزینگی ها نیز می توانند حرکت رو به جلو داشته باشند.
—– 9:47 ق.ظ
در سیمانی ها در حالی بحث قطعی گاز و افزایش و نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی مطرح است که رشد صادرات را داشته اند. طی هشت ماهه منتهی به آبان ماه امسال 12 میلیون و 839 هزار تن سیمان و کلینکر به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 36 درصدی را نشان می‌ دهد.
—– 9:41 ق.ظ
ساختمانی ها اکثرا مثبت و دارای صف خرید هستند. نمادهای گروه ساختمانی می توانند همچنان در نمادهای با P/E پایین مورد توجه باشند. یکی از مهمترین اخبار این صنعت آزاد سازی خرید و فروش مسکن مهر می باشد. ریس اتحادیه مشاوران املاک تهران معتقد است: آزاد‌سازی معاملات مسکن مهر، تاثیر مثبتی بر کاهش سوداگری بازار مسکن و در مقابل افزایش حجم معاملات مسکن دارد و سوداگری از بازار مسکن را خارج می‌کند.
—– 9:41 ق.ظ
گفته می شود قیمت فروش گاز به مجتمع های پتروشیمی در جلسه آتی وزارت نفت و مجلس بررسی و درباره آن تصمیم گیری می شود. مرکز پژوهش های مجلس با بررسی وضعیت مالی شرکت های پتروشیمی گازی اعلام کرده: سود نامتعارف در این صنایع به دلیل تخفیف در قیمت خوراک گازی است و براساس محاسبات انجام شده قیمت ١٣ سنت (٣٢۵ تومان) نرخ مناسبی برای قیمت خوراک پتروشیمی های گازی است این قیمت می تواند سود پتروشیمی های گازی کنونی را تا حدی متعارف ساخته و نقطه عطفی در توسعه همگون صنعت پتروشیمی، توسعه زنجیره ارزش صنایع میانی و پایین دستی و جلوگیری از فروش مواد اولیه صنایع میان دست و پایین دست در صادرات محصولات پتروشیمی کشور باشد.
—– 9:40 ق.ظ
در حوزه سیاسی مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 عصر پنجشنبه با حضور هیئت‌های ایران، آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، آلمان و انگلستان در محل هتل اینترکنتیننتال برگزار شد. احتمالا مذاکرات ژنو روزهای شنبه و یکشنبه ادامه یابد. در این حوزه معاون بین الملل وزیر نفت نیز گفته قرار بر این است ۴ یا ۵ بانک برای انتقال پول نفت ایران بر اساس توافق ژنو فعال شوند که بانک های اروپایی نیز در این بین قرار خواهند داشت.
—– 9:37 ق.ظ
معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار نسبت به وجود حباب در برخی از تک سهام‌ها در بازار سرمایه هشدار داد و گفت: با وجودی که برخی از طرح‌ها در سال‌های بعد توسط شرکت‌ها به بهره‌برداری می‌رسند اما سهام این شرکت‌ها از هم‌اکنون با رشدهای زیادی مواجه شده که حبابی است.
—– 9:36 ق.ظ
خودروسازانی از کشورهای فرانسه، کره‌جنوبی و چین در حال برگزاری نشست‌های مهمی با خودروسازان ایرانی هستند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به دنبال رفع تحریم صنعت خودرو و برگزاری کنفرانس بین‌المللی صنعت خودرو، برخی خودروسازان خارجی مذاکره برای حضور در صنعت خودروی ایران را آغاز کرده‌اند.
—– 9:36 ق.ظ
در نمادهای پتروشیمی عرضه های سنگینی را شاهد هستیم. در پارسان ، تاپیکو ، شپدیس صف فروش تشکیل شده است و سایر نمادها نیز اکثرا در حداقل قیمت معامله می شوند. بحث افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها، عامل این افت قیمت است.
—– 9:34 ق.ظ
در نفتی ها و پالایشی ها در شنفت صف خرید تشکیل شده و شبهرن مثبت و متعادل است، سایر نمادها در قیمتهای منفی معامله می شوند.
—– 9:32 ق.ظ
در “حسینا” صف خرید بیش از 19 میلیونی تشکیل شده است.
—– 9:31 ق.ظ
شپمچا بازگشایی میشود. نتوس و وساخت به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد متوقف شدند.
—– 9:30 ق.ظ
به نام خدا ، امروز شنبه 30 آذرماه با گزارش لحظه ای بازار بورس در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای فوری از بازار بورس, گزارش بازار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب