تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری سهام عدالت غیرقانونی است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

رئیس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور با اشاره به اینکه تشکیل صندوق سرمایه گذاری سهام عدالت خلاف قانون است گفت:این کار خلاف اهداف تعیین شده برای سهام عدالت در راستای سیاست‌های اصل ۴۴ است.

داریوش پاک‌بین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با انتقاد از راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری سهام عدالت گفت:  اکنون که سهام عدالت در دست دولت است  و با مشکلات بسیاری روبرو است، اگر به بخش غیر دولتی واگذار شود، این مشکلات دو برابر خواهد شد.

 پاک‌بین با تاکید بر اینکه در راستای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی هدف از راه‌اندازی سهام عدالت افزایش سطح رفاه جامعه است گفت: مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های اصل 44 با لحاظ کردن تمام مسائل و پیش‌بینی‌های لازم هدف ایجاد سهام عدالت را توزیع متعادل ثروت ملی و گسترش مالکیت در سطح عموم  به منظور تأمین عدالت اجتماعی عنوان کردند.

پاک‌بین با بیان اینکه در صورت آزاد سازی سهام عدالت تنها 13.5 درصد از کل سهام عدالت برای خرید و فروش عرضه می‌شود گفت: این به منظور این است که پس از آزاد سازی مردم تمام سهام خود را نفروشند چرا که در راستای  قانون اصل 44 واگذاری سهام با هدف ایجاد اشتغال و ترویج فرهنگ سهامداری بین مردم است.

 رئیس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور با بیان اینکه جلوگیری از تکاثر ثروت و قدرت هدف اصلی این سهام بود افزود:  تشکیل صندوق سرمایه گذاری سهام عدالت خلاف قانون است. شرکتهای استانی سهام عدالت برای انجام وظایف مربوط به سازوکار سهام عدالت کفایت می کند و نیازی به تشکیل این صندوق‌ها نیست.

پاک‌بین با اشاره به ایجاد صندوق سرمایه گذاری سهام عدالت گفت: سهمی که در صندوق‌ها وجود دارد باید بورسی باشد و این در حالی است که هنوز تعداد زیادی از شرکت‌های سهام عدالت وارد بورس نشده است.

وی افزود:همچنین صندوق ها بر اساس NAV ‌ محاسبه می شوند در حالی که NAV ‌ شرکتهای غیر بورسی قابل محاسبه نیست. بنابراین باید سهام شرکتهای غیر بورسی در بورس پذیرش شده و کشف قیمت شود تا در ارزش گذاری صندوق مورد محاسبه قرار گیرند.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور با اشاره به اینکه  سبد صندوق‌های سرمایه گذاری هیچ کدام هلدینگ نیستند گفت:ترکیب سبد سهام عدالت شبیه هلدینگ است به طوری که سهام عدالت  ترکیبی از شرکت‌های مختلف است ، اما هیچ صندوق سرمایه گذاری وجود ندارد که به صورت هلدینگ باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب