شفاف سازی “شلرد” به دلیل افزایش بی رویه قیمت سهام

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

با عنایت به توقف نماد معاملاتی شرکت کود شيميايي اوره لردگان (سهامی عام) و افزایش بی رویه قیمت سهام آن در بازار پایه فرابورس ایران و بر اساس اطلاعات منتشر شده، موارد قابل توجه ذیل را به اطلاع سرمایه گذاران محترم می رساند:

 – شرکت کود شیمیایی اوره لردگان در سال 1387 به منظور راه اندازی واحد تولید اوره و آمونیاک تأسیس شده و به دلیل فقدان منابع مالی کافی، تاکنون به بهره برداری نرسیده است. جزئیات مربوط به پروژه در بند 5 گزارش حسابرس نسبت به صورتهای مالی سال مالی منتهی به 31/06/92، اینگونه بیان شده است: “طرح توليد اوره و آمونياک با ظرفيت سالانه 1.750 هزار تن، با پيش بيني سرمايه گذاري اوليه بمبلغ 9/439 ميليون يورو از مرداد ماه 1387 شروع و دوره راه اندازي طرح بمدت 45 ماه از تاريخ موثر شدن قرارداد EPCC منعقده در سال 1387 تعيين گرديده است.

طبق گزارش امکان سنجي مجدد طرح در سال 1390 که توسط شرکت صدر صنعت تهيه شده سرمايه گذاري طرح به مبلغ 553 ميليون يورو افزايش يافته، ليکن عليرغم عقد قرارداد و انجام ساير پيگيريها، شرکت موفق به تامين منابع مالي مورد نياز و در نتيجه گشايش اعتبار اسنادي نشده و قرارداد EPCC اجرايي نگرديده است. اقدامات انجام شده جهت تامين منابع مالي از طريق فاينانس خارجي، به نتيجه نهايي نرسيده و پروژه در تاريخ ترازنامه 5/28 درصد پيشرفت فيزيکي داشته که متناسب با پيش بيني هاي اوليه نبوده است.”

 – شرکت به دلیل انجام پروژه اصلی، طی سنوات گذشته زیان ده بوده و زیان انباشته آن مطابق صورت های مالی حسابرسی شده سال مالی منتهی به 31/06/92، مبلغ (9.338) میلیون ریال می باشد. ضمن اینکه زیان خالص سال 92 شرکت به مبلغ (5.324) میلیون ریال شامل سرفصل هزینه های عمومی و اداری به مبلغ (5.611) میلیون ریال و خالص سایر درآمدهای عملیاتی به مبلغ 287 میلیون ریال (عمدتاً ناشی از سود سپرده های بانکی) می باشد.

 – با عنایت به اطلاعیه منتشر شده در تاریخ 16/09/92 و نامه شماره 431/1-123 مورخ 27/09/1392(به شرح پیوست)، شرکت اعلام نموده پیشرفت فیزیکی در واحدهای فرآیندی 5/35 درصد و در کل پروژه 4/29 درصد می‌باشد و درصورت پذیرش تضامین پیشنهادی و موثر شدن LC و گشایش واریزی تسهیلات به حساب پروژه، طرح در مدت زمانی بین 24 تا 30 ماه به بهره برداری خواهد رسید. با توجه به وضعیت قبل از بهره برداری و نسبت پیشرفت فیزیکی پروژه (به شرح پیوست)، نظر سرمایه گذاران را به فقدان سودآوری طی سنوات پیش‌بینی شده قبل از بهره برداری جلب می نماید.

مزید استحضار، مسئولیت اطلاع‌رسانی شرکت مطابق مفاد قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی و دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت¬شده نزد سازمان، برعهدۀ هیئت‌مدیره و مدیران شرکت می‌باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شلرد

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
2 نظر
 1. سلام
  سال ۸۷ مقداری از سهام شلرد به فرهنگیان واگذار شد..۲ده هزار سهم خریدم و میخوام اونو به سبد دارایی در کارگزاری منتقل کنم..از طریق تغییر کارگزاری موفق نشدم .‌چگونه این سهام را به سبد دارایی اضافه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب