پیشرفت شش درصدی پروژه در “دهدشت” طی چهار سال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

روند اجرای پروژه های در دست اجرای شرکت پتروشیمی دهدشت در حالی به دلیل اعمال تحریم های بین المللی و مشکلات موجود در زمینه تأمین قطعات و لوازم مورد نیاز به کندی پیش می رود که این شرکت به منظور تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای پروژه های مذکور نیاز به اجرای برنامه افزایش سرمایه دارد.

مدیر مالی شرکت پتروشیمی دهدشت با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: به طور کلی روند اجرای پروژه های خط دنا شامل پروژه های پنج شرکت پتروشیمی همچون پتروشیمی گچساران، پتروشیمی دهدشت، پتروشیمی ممسنی و پتروشیمی بروجن به کندی پیش می رود. چراکه پتروشیمی گچساران تأمین کننده خوراک مصرفی چهار شرکت دیگر است و به همین دلیل راه اندازی خطوط تولیدی آنها در گرو بهره برداری از پروژه پتروشیمی گچساران شامل تبدیل گاز اتان به اتیلن است.

هاشمی با اشاره به اینکه هر کدام از چهار شرکت 20 درصد از سهام پتروشیمی گچساران را تحت تملک خود دارند، گفت: این چهار شرکت به همراه پتروشیمی گچساران هر کدام به منظور تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه خط تولید اتیلن، در حال اجرای برنامه افزایش سرمایه هستند.

وی افزود: پتروشیمی گچساران برنامه ای جهت افزایش سرمایه از 132 میلیارد به 200 میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران در نظر دارد که پیش بینی می شود این برنامه طی سال جاری اجرایی شود. علاوه بر این، شرکت مذکور برنامه آتی افزایش سرمایه از مبلغ 200 میلیارد به 300 میلیارد ریال نیز در نظر دارد.

این مقام مسئول به افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی دهدشت نیز اشاره کرد و گفت: این برنامه شامل افزایش سرمایه 50 درصدی به صورت تجمیعی است که از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به اجرا درخواهد آمد.

مدیر مالی شرکت پتروشیمی دهدشت با اشاره به مهمترین پروژه در دست اجرای شرکت، در خصوص آن ابراز داشت: راه اندازی خط تولید پلی اتیلن سنگین یکی از مهمترین فعالیت های اصلی شرکت است که پروژه مذکور به دلیل کمبود منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای آن از ابتدای شروع اجرای پروژه یعنی سال 88 تاکنون، تنها شش درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که اقداماتی جهت گشایش اعتبار LC به مبلغ 349 میلیون یورو از طریق خط اعتباری چین در حال پیگیری است که امیدواریم نتیجه مثبتی از این اقدامات و مذاکرات حاصل شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پتروشیمی دهدشت

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب