گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو یکشنبه 1 دیماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 58 احدی به 87015 واحد رسید. نماد معاملاتی پارسان با 94 واحد و فارس با 58 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی تاپیکو با 93 واحد و وبملت با 68 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با افزایش قابل ملاحظه نسبت به روز معاملاتی قبل، به 714.7 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات وتجارت با 92.4 میلیارد تومان و وبصادر با 81.1 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص فرابورس هم افزایش 2 واحدی را تجربه کرد و به 867 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 122.3 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات اطلس با 20 میلیارد تومان و ماهان با 9.6 میلیارد اختصاص داشت.
—– 12:48 ب.ظ
در اخرین دقایق در پارسان صف خرید تشکیل شد.
—– 12:32 ب.ظ
شرکت توس گستر با نماد “وتوس” در نامه‌ای شفاف سازی کرد. در این نامه ارسال شده به بورس مدیر شرکت اعلام کرده با توجه به تغییر قیمت سهام این شرکت، به استحضار میرساند هیچگونه تغییری در پیش بینی اطلاعات مالی منتهی به 31 شهریور 93 رخ نداده است.
—– 12:26 ب.ظ
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت که طبق اعلام بانک مرکزی بدهی 2 میلیارد و 60 میلیون یورویی بابک زنجانی به حساب وزارت نفت واریز شد. مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: با پیگیری‌های کمیسیون اصل 90 و همکاری مسئولین و آقای بابک زنجانی این پول که برای ملت بوده و از محل فروش نفت کسب شده است، طبق اعلام مسئولان مربوطه در بانک مرکزی به حساب وزارت نفت واریز شد.
—– 12:22 ب.ظ
به اطلاع می رساند؛ با توجه به استقبال سرمایه گذاران از پذیره نویسی واحدهای ETF توسعه اندوخته آینده در نماد اطلس1 ، سقف پذیره نویسی واحدهای مذکور تا 100،000،000 واحد افزایش یافت. یادآور می گردد، با توجه به پایان پذیره نویسی واحدهای ETF توسعه اندوخته آینده در نماد اطلس1 در روز یکشنبه مورخ 01/10/1392، نماد معاملاتی مذکور در پایان معاملات امروز یکشنبه مورخ 01/10/1392 متوقف می گردد.
—– 12:06 ب.ظ
در گروه فلزات اساسی، فلوله ، فولاژ ، وتوکا دارای صف خرید هستند.
—– 12:05 ب.ظ
در سال جاری مس همیشه برای ثبت رکوردهای بالاتر با موانع بسیاری دست و پنجه نرم می کرد از سوی دیگر مازاد عرضه در بازار، قیمت ها را به حداقل رکوردهای سال 2011 بازگردانده بود. اما در آستانه سال جدید برخی از معامله گران امید به آینده این فلزات بسته اند.
—– 12:00 ب.ظ
پارسان در دوره آذر ماه از فروش حدودا 13 میلیون زاگرس تقریبا 39.5 میلیارد تومان سود کسب کرده است که با سرمایه جدید به ازای هر سهم 26 ریال خواهد شد ناو سهم با توجه به افت دو روز اخیر زیر مجموعه ها به 1079 تومان رسیده است که قیمت سهم نیز در همین محدوده معامله می شود.
—– 11:52 ق.ظ
دسبحا در آذر ماه بیش از 9 میلیون سبحان دارو خریداری کرده است.با توجه به افزایش سرمایه 120 هزار میلیون ریالی و بروز رسانی قیمت زیر مجموعه ها و افزایش سرمایه شیمی در مانی سبحان ناو سهم 1213 تومان می باشد که قیمت سهم در محدوده ی 82 درصدی آن معامله می شود
—– 11:46 ق.ظ
ثشاهد با 5 میلیون حجم معامله دارای صف فروش 5 میلیونی میباشد.
—– 11:37 ق.ظ
باوجود دستورات بانک مرکزی به بانک‌ها برای یکپارچه سازی پرداخت‌های اینترنتی از امروز یکشنبه و اتصال سوئیچ آنها به شاپرک، برخی از بانکها در مقابل اجرای این طرح مقاومت کرده و برای فرار از جریمه سنگین بانک مرکزی جلوی تراکنش‌های اینترنتی شتاب خود را گرفته‌اند به طوری که مبالغ انتقالی از این طریق، 24 ساعت پس از انجام عملیات الکترونیکی، به حساب‌های مقصد واریز می‌شود.
—– 11:30 ق.ظ
سکارون با افزایش قیمت 26 درصدی بازگشایی شد.
—– 11:29 ق.ظ
کمیته تخصصی فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه اخیر خود با راه‌اندازی بازار دارایی‌های فکری موافقت کرد. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید عباس موسویان، دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار مصوبه اخیر این کمیته درباره راه اندازی بازار دارایی های فکری را منتشر کرد.
—– 11:00 ق.ظ
دبیر انجمن صنایع نساجی ایران گفت: در حال حاضر هر شخص فعال در صنعت نساجی باید 13 برابر نسبت به گذشته نقدینگی داشته باشد تا بتواند مانند قبل به فعالیت خود ادامه دهد. علیرضا حائری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: صنعت نساجی پس از تحریم ایران و قفل شدن بانک‌های بین المللی کشور با مشکل عدم نقدینگی و تامین نقدینگی روبه رو شده است.
—– 11:00 ق.ظ
نمادهای دارو و وتوکا در پایان معاملات امروز متوقف می شوند.
—– 10:47 ق.ظ
شپلی ، 21 میلیون صف فروش
—– 10:36 ق.ظ
درخواست پذیرش دو شرکت کشتیرانی دریای خزر با سرمایه 540 میلیارد ریال و لیزینگ امید با سرمایه 300 میلیارد ریال طی شصت و دومین جلسه هیئت پذیرش فرابورس در بازار دوم، مورد موافقت قرار گرفت.
—– 10:22 ق.ظ
ساختمانی ها امروز اکثرا منفی هستند.
—– 10:19 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت بیمه پارسیان به منظور بررسی بیشتر اطلاعات، متوقف شد.
—– 10:10 ق.ظ
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با توجه به تقاضای کتبی شرکت تکادو، مبنی بر انصراف واگذاری سهام شرکت فرآورده های نسوز پارس، عرضه عمده 48.66 درصد از سهام شرکت فرآورده های نسوز پارس، انجام نخواهد شد. پیش از این اعلام شده بود که شرکت تکادو به وکالت از شرکت مجتمع صنایع و معادن احیا سپاهان، روز نهم دی ماه، بلوک 48.66 درصدی “کفپارس” را با قیمت پایه هر سهم پنج هزار ریال در بازار اول بورس اوراق بهادار عرضه می کند.
—– 10:03 ق.ظ
به منظور ارتقای شفافیت اطلاعات مالی، تسهیل جذب سرمایه گذاری خارجی، فراهم نمودن امکان پذیرش شرکت های ایرانی در بورس های خارجی و در راستای اجرای مصوبه سازمان حسابرسی در خصوص بکارگیری این استانداردها “اولین همایش ملی استانداردهای بین-المللی گزارشگری مالی” طی روزهای 8 و 9 بهمن 1392 برگزار می شود.
—– 10:03 ق.ظ
شاخص در حال مثبت شدن
—– 9:56 ق.ظ
نتوس ، سکارون و وتوس بازگشایی می شوند.
—– 9:54 ق.ظ
شرکت قند هکمتان طی اطلاعیه ای اعلام نموده است برابر مصوبه هیئت مدیره ، شرکت در نظر دارد انجام افزایش سرمایه به میزان 360 درصد از محل تجدید ارزیابی دارائیها و سود انباشته راپیگیری نماید و مسئولین مربوطه درحال تکمیل مدارک جهت ارسال برای حسابرس می باشند. ضمنا از میزان چغندر پیش بینی شده برای سال مالی 93 تاکنون 130 هزارتن به کارخانه حمل شده است ولی باتوجه به شرایط جوی ارسال الباقی چغندر متوقف شده است و شرکت در حال حاضر در حال تصفیه 8000 تن شکر خام متعلق به بخش خصوصی می باشد. ضمنا شرکت به دنبال اخذ سهمیه شکر خام بمنظور تکمیل الباقی ظرفیت خود می باشد .
—– 9:48 ق.ظ
سایت اطلاع رسانی اتحادیه اروپا اعلام کرد که شرکت فولمن از فعالان حوزه صنعت برق کشور را از لیست تحریم های خود حذف کرده است.
—– 9:47 ق.ظ
بر اساس اعلام سازمان خصوصی‌سازی دولت باید طبق متن اصل ۴۴ قانون اساسی ۴۰ درصد از سهم خود در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را که مشمول گروه ۲ است در سه ماه چهارم امسال واگذار کند.
—– 9:46 ق.ظ
تاپیکو در حال مثبت شدن
—– 9:39 ق.ظ
در پارسان صف خرید تشکیل شد.
—– 9:34 ق.ظ
خودرویی ها در دو دسته مثبت و منفی معامله می شوند. ایران خودرو صف فروش دارد و خبهمن در حال منفی شدن است.
—– 9:33 ق.ظ
پالایشی ها مثبت شدند.
—– 9:19 ق.ظ
در این دقایق معاملات پرحجمی را در خبهمن شاهد هستیم.
—– 9:12 ق.ظ
تاپیکو صف فروش ندارد و پارسان در مثبت1 معامله می‌شود.
—– 9:09 ق.ظ
در بانکی ها شاهد معاملات مثبت و منفی هستیم.
—– 9:07 ق.ظ
دارویی ها با توجه به پوشش های خوب در شش ماهه می توانند در 9ماهه تعدیل مثبت داشته باشند. خبر افزایش سیاست تقسیم سود برخی شرکت های گروه نیز به جو مثبت برخی نمادها کمک خواهد کرد.
—– 9:06 ق.ظ
قندی ها که بتای منفی دارند بازهم با اقبال روبرو شده اند. قندی ها در معاملات امروز در قیمتهای مثبت کامل و بیشتر آنها دارای صف خرید هستند. خبر توقف واردات شکر نیز بر روند مثبت گروه موثر بوده است.
—– 9:05 ق.ظ
یک روز پس از تهدید کاخ سفید به وتوی تحریم‌های تازه گروهی از سناتورهای آمریکایی به رهبری «هری رید» رهبر اکثریت دموکرات سنا در تلاشند تا تحریم‌های ایران را به نحوی تصویب کنند تا دولت امکان وتوی آن را نداشته باشد.
—– 9:03 ق.ظ
صف خرید خبهمن عرضه شده
—– 9:01 ق.ظ
پیش از شروع بازار، در تاپیکو صف فروش بیش از 30 میلیونی تشکیل شده است.
—– 8:59 ق.ظ
بر اساس جداول منتشر شده از سوی سازمان خصوصی‌سازی، باید ۸۰ درصد سهم ۲۰ شرکت عمران شهر جدید ایران که ۱۰۰ درصد سهام آنها متعلق به دولت است در زمستان امسال به بخش خصوصی، تعاونی و عمومی غیر دولتی واگذار شود.
—– 8:57 ق.ظ
دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه هم اکنون برای چرخه تولید محصولات خود نباید به قطع همکاری با پژو فکر کنیم، گفت:باید با درنظر گرفتن منافع خود به انعقاد قرارداد جدید با پژو اقدام کنیم.
—– 8:56 ق.ظ
در مجمع سالیانه ثشرق تصویب شد که به ازای هر سهم 23 تومان سود تقسیم شود.
—– 8:51 ق.ظ
در رمپنا و خبهمن صف خرید سنگین به چشم میخورد.
—– 8:48 ق.ظ
دعبید، وامید، وامیدح متوقف شدند
—– 8:47 ق.ظ
وامید” برای هر سهم مبلغ 756 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با آخرین پیش بینی سال مالی 92 افزایش 9 درصدی داشته است.
—– 8:46 ق.ظ
فعالان بازار سرمایه در شرایط کنونی حاکم بر بازار سهام نسبت به سرمایه گذاری در سهام شرکت های کوچک بورس اقبال نشان داده اند که این امر موجب روند معاملاتی نوسانی و البته غیر منطقی در برخی سهام شرکت های فعال بورسی شده است. علاوه بر این، چگونگی روند معاملاتی سهام این گونه شرکت ها به دلیل عدم تأثیرگذاری مثبت یا منفی بر شاخص کل، کمتر مورد توجه و بررسی فعالان و کارشناسان بازار قرار می گیرد.
—– 8:45 ق.ظ
معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد مبارکه گفت: با توجه به پذیرش فولاد هرمزگان در فرابورس درصدد هستیم که این شرکت در دهه اول دی ماه عرضه شود.
—– 8:41 ق.ظ
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با توجه به این که بر اساس تصمیمات کارگروه ستاد تنظیم بازار قیمت لبنیات تا پایان امسال افزایش نخواهد یافت هرگونه افزایش قیمت لبنیات غیرقانونی است.
—– 8:40 ق.ظ
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز(شنبه) این کمیسیون از بررسی بندهای مربوط به اوراق مشارکت در لایحه بودجه 93 در این جلسه خبر داد. غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در جلسه بعدازظهر امروز کمیسیون تبصره شش لایحه بودجه بررسی شد، یکی از این بندها، پیش‌بینی فروش 15 میلیارد تومان اوراق مشارکت از سوی شرکت‌های تابعه وزارت نفت، نیرو، راه و شهرسازی، سپاه، ارتباطات، صنعت و جهاد کشاورزی است.
—– 8:39 ق.ظ
با نام خدا ، امروز یکشنبه 1 دیماه با گزارش لحظه ای بازار بورس در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای فوری بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب