وضعیت بورس در سال 93 چگونه خواهد بود؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

با توجه به رشد بازدهی بازار سرمایه و عبور از مرز 132 درصد طی سال جاری در گفتگو با یک کارشناس بازار سرمایه دلایل این رشد و انتظار بازار از ادامه این روند را مورد بررسی قرار دادیم.

این کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با ابراز اینکه رشد شاخص و بازده قیمتی قابل توجه سهام اغلب شرکت ها جای نگرانی ندارد عنوان کرد: این رشد در جبران کاهش قیمت سهام در چند سال گذشته بوده و سایر عوامل مهمی همچون تورم و نرخ ارز هم بر سرعت آن افزوده است بنابراین بازار سرمایه با در نظر گرفتن رکود حاکم بر سایر بازارهای رقیب همچون طلا و ارز و مسکن و پیش بینی های کاهشی از این بازارها می تواند همچنان به عنوان اصلی ترین گزینه ها برای سرمایه گذاری مطرح باشد.

خانم مرادی نیا علل چرخش از صنایع بزرگ به صنایع و شرکت های کوچک تر را ورود نقدینگی و همچنین ارزش جایگزینی بالای این شرکت ها در شرایط رکود تورمی حال حاضر عنوان داشت و ابراز امیدواری کرد که این صنایع رشد خود را که با تأمین مالی که از طریق بازار سرمایه جهت طرح های توسعه ای شرکت ممکن می گردد در جهت ارتقاء صنعت و همچنین افزایش ثروت سهامداران ادامه دهند.

این کارشناس در خصوص چشم انداز سال 93 بازار سرمایه عنوان کرد: رشد اصلی صنایع بزرگ که در چند سال گذشته به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد کشور کاهش چشم گیری داشتند و در سال 91 و 92 شروع به رشد کرده اند تا پایان امسال ادامه خواهد داشت ولی در سال آینده بورس را بازار ثبات و تحلیل می دانم و معتقدم سال 93 روند رشد شاخص با سرعت کمتری ادامه خواهد یافت و سرمایه گذاران به سمت شرکت هایی که توانایی رشد سودآوری بیشتری داشته باشند حرکت خواهند کرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب