تداوم صعود بورس با رفع برخی ابهامات

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

رشد سال جاری بازار سرمایه تا پایان سال و همچنین در سال ۹۳ ادامه خواهد داشت.

محسن عباسلو، مدیر عامل کارگزاری ارگ هومن در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، درباره عملکرد ۹ ماهه بازار با تاکید بر اینکه شرکت های بورسی قطعا گزارش های ۹ ماهه خوبی را منتشر خواهند کرد، گفت: ثبات نرخ ارز اتفاق مثبتی بود که باعث شد تا شرکت های بازار سرمایه عملکردهای خوبی داشته باشند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه پس از مذاکرات و توافق هسته ای بازار دغدغه کاهش قیمت ارز را داشت، گفت: ثبات نرخ ارز و کاهش آن با شیب ملایم از بهترین اتفاق هایی بود که برای شرکت های بازار سرمایه در سال جاری رخ داد.

وی با اشاره به اینکه گزارش های ۹ ماهه شرکت ها قطعا خوب خواهد بود، گفت: چشم انداز بازار سرمایه تا پایان سال و همچنین برای سال آینده مثبت است.

وی با اشاره به اینکه قیمت ارز در بودجه سال بعد کمی بالاتر از سال جاری است، افزود: در صورتی که برخی ابهام های بودجه مثل نرخ خوراک پتروشیمی ها، نرخ حامل های انرژی و عوارض دولتی برطرف شود بازار سرمایه با قدرت در مسیر صعودی حرکت خواهد کرد.

عباسلو با اشاره به اینکه پیش بینی می شود بازار سرمایه در سال آینده روند بهتری نسبت به سال جاری داشته باشد، گفت: پیش بینی می شود، روند کاهش تحریم ها سال آینده ادامه خواهد یافت که این امر می تواند شرایط بازار را نسبت به سال جاری بهبود بخشد.

به گفته مدیر عامل کارگزاری ارگ هومن شرکت های صادراتی با وجود تحریم ها به سختی اقدام به صادرات محصولاتشان می کردند و هزینه صادرات کالا افزایش پیدا کرده بود اما با رفع تدریجی تحریم ها این شرکت ها با افزایش حجم فروش صادراتی و افزایش سودآوری مواجه می شوند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب