بازده صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

مدیر سرمایه گذاری شرکت تامین سرمایه بانک ملت گفت : مدیریت حرفه ای صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت باعث شده است تا این صندوق ها بتوانند بازدهی قابل قبولی را به دست آورند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمد هادی بحرالعلوم با بیان مطلب فوق افزود : یکی از  ابزارهایی که نقش پررنگی در جلب توجه سرمایه گذاران و جذب منابع فراوان و پراکنده آنان داشته اند، صندوقهای سرمایه گذاری هستند.

وی ادامه داد : صندوق هایی که از سویی با نظارت نهادهایی همچون سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرسان معتمد اعتماد سرمایه گذاران را جلب کرده و از سویی دیگر با مدیریت حرفه ای توانسته اند بازدهی های قابل قبول را کسب نمایند.

مدیر سرمایه گذاری شرکت تامین سرمایه بانک ملت اظهار داشت : هم اکنون صندوق ها از حیث تعداد و حجم منابع، رو به گسترش بوده و در دو قالب عمده صندوقهای سهام و صندوقهای بادرآمد ثابت ، نقش کلیدی در ترغیب افراد برای ورود به بورس دارند.

وی اضافه کرد : آمارها حاکی از آنست که هجوم چشمگیر منابع خرد و کلان سرمایه گذاران غیر حرفه ای به بورس، مدیران صندوقها را برای عملکرد حرفه ای تر و جذب بازدهی بالاتر به تکاپو انداخته است. این رقابت تا آنجا بالا رفته که حتی صندوقهای درآمد ثابت نیز با پرهیز از سیاستهای محافظه کارانه از فرصت حضور در بورس نهایت استفاده را می برند.

بحرالعلوم افزود : هم اکنون می‌توان در بین صندوق های با درآمد ثابت ، صندوقهایی را جستجو کرد که با جذب مدیران حرفه ای و تشکیل تیمهای متخصص بازار سرمایه، ضمن تضمین بازدهی حداقل معادل سود سپرده بانکی توانسته اند بازدهی هایی هم تراز و یا حتی در برخی موارد بالاتر از صندوق های سرمایه گذاری در سهام کسب کنند.

وی ادامه داد : تقسیم سود در پایان هر فصل (سه ماه) ویژگی خاص این صندوق هاست و در بعضی از صندوق ها، تضمین حداقل سود نیز وجود دارد که در جدول زیر، رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری بادرآمد ثابت در فصل پاییز 1392 آمده است.

 نگاهی به بازده صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: در کدام صندوق سرمایه گذاری کنیم, صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب