تداوم رشد بازار بورس با افزایش تحلیل ها

اخبار بورس
اخبار بورس

سال جاری برای بازار سرمایه یک سال استثنایی بود که در هفت تا هشت سال اخیر بازار اتفاق نیفتاده بود.

فریبرز پرنا، مدیر عامل کارگزاری امید سهم در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در خصوص عملکرد بازار در ۹ ماهه سال جاری گفت: عملکرد بازار در ۹ ماهه امسال به خصوص در سه ماه دوم و سوم سال، استثنایی بود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به روند درخشان بازار سرمایه در سال جاری افزود: همیشه بازار سرمایه به طور سنتی در فصل پاییز به خصوص دو ماه آبان و آذرماه با افت مواجه می شد اما امسال روند کاملا متفاوت با همیشه بود.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

وی در خصوص پیش بینی سه ماهه پایانی سال جاری نیز گفت: زمستان همیشه فصل رونق بازار سرمایه است و حتی در سال هایی که بازار با رکود مواجه بوده در این فصل شاهد رشد شاخص و حجم و ارزش معاملات بوده است، چراکه سرمایه گذاران در این فصل با نگاه ورود به مجامع اقدام به خرید سهام می کنند.

پرنا با اشاره به اینکه امسال نیز بازار سرمایه با قدرت بیشتری در فصل زمستان رشد خواهد کرد، گفت: رکود بازارهای موازی باعث شده است تا سرمایه ها به سمت بازار سهام هدایت شوند. در حال حاضر هیچ فرصت سرمایه گذاری به جز بازار سرمایه در کشور وجود ندارد چراکه سود بانک ها انتظار سرمایه گذاران را جواب نمی دهد و سایر بازارهای موازی بورس نیز راکد هستند.

وی در این شرایط بازار سرمایه را بهترین فرصت برای کسب بازدهی های بالا دانست و گفت: با توجه به این دلیل به نظر می رسد فعلا بازار در مدار رشد باقی بماند.

پرنا معتقد است رشد بازار از این به بعد با تحلیل و عقلانیت بیشتری پیگیری می شود اما ادامه دار است.

مدیر عامل کارگزاری امید سهم با اشاره به اینکه بازار در چند سال اخیر همگان با سایر بازارهای موازی رشد نکرده بود، افزود: این موضوع باعث شده بود تا پتانسیل های بازار سرمایه مثل یک فنر فشرده شود اما با رشد بازار در سال جاری تا حدودی از شکاف بین ارزش سهام با سایر دارایی ها کم شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).