جایگاه صنعت بیمه در بورس قابل قبول نیست

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

صنعت بیمه در بازار سرمایه ایران از جایگاه قابل قبولی برخوردار نیست زیرا در مقایسه با شرکت های بانکی بسیار ارزان معامله می شوند. در صورتیکه پتانسیل شرکت های بیمه ای بسیار بیشتر از بانک ها است.

رستمی مدیر امور سهام شرکت بیمه دانا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با بیان مطلب فوق اظهار داشت: بانک ها اول پول را به صورت وام پرداخت می کنند و طی سالیان بعد پول را به علاوه بهره بانکی تدریجاً دریافت می کند ولی شرکت بیمه ای اول پول و سرمایه را از مشتری می گیرد و بعد در صورت خسارت احتمالی پرداخت می کند. به عبارتی دیگر در صنعت بیمه هزینه پول بسیار پایین تر از صنعت بانک می باشد.

وی افزود: به عنوان مثال هم اکنون ارزش بازار بیمه دانا در ایران 150 میلیارد تومان است در حالیکه متوسط ارزش بازار بانک ها بسیار بالاتر از این رقم است بطوریکه برای ثبت یک بانک حداقل سرمایه مورد نیاز 400 میلیارد تومان است.

همچنین ضریب نفوذ بیمه و فرهنگ بیمه در ایران بسیار کمتر از استانداردهای جهانی است و جا برای رشد زیادی دارد که در صورت برداشته شدن تحریم ها می توان از این پتانسیل ها استفاده کرد.

رستمی با اشاره به وضعیت فعلی شرکت بیمه دانا عنوان کرد: با افزایش سرمایه صورت گرفته در خرداد ماه سال جاری شرکت توانسته به رتبه یک حفظ ارزش پرتفوی در بیمه های اتکایی دست پیدا کند.

بیمه اتکایی بیمه نامه ای است همراه با ریسک بالا که وقتی شرکت بیمه آن را اخذ می کند یک بخش از پرتفوی بیمه ای خود را واگذار می کند که با نقدینگی جدید حاصل شده از افزایش سرمایه شرکت بیمه می تواند قسمت بیشتری را نگه دارد و کمتر واگذار کند که این عمل در واقع نوعی مدیریت ریسک به شمار می آید و در نتیجه باعث افزایش سودآوری برای شرکت بیمه کننده خواهد شد.

وی در خصوص قراردادهای جدید در بیمه دانا گفت: قرارداد جدیدی که تأثیر جدی بر روی پیش بینی سود شرکت داشته باشد منعقد نشده ولی قراردادهای کوچک تر در حال انعقاد هستند.

مدیر سهام بیمه دانا از تغییر استراتژی های فروش شرکت و ارتقاء آن خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تغییرات انجام شده آثار مالی آنها در گزارش های آتی شرکت نمایان گردد.

رستمی وضعیت شرکت در گزارش 9 ماهه را حرکت بر طبق برنامه های پیش بینی شده عنوان داشت و ابراز امیدواری کرد در صورت رفع موانع و فشار تحریم ها آینده روشنی پیش روی این شرکت و صنعت خواهد بود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بیمه دانا در بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب