نگاهی کوتاه به وضعیت “شرانل”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام

شرکت نفت ایرانول با نماد “شرانل، در زمینه تولید، عرضه و تجارت انواع روغن، روانکار های صنعتی و خودرویی، مشتقات نفتی و حضور در کسب و کار های مرتبط و پر بازده در جهت تامین منافع ذی نفعات فعالیت می نماید.

شرکت نفت ایرانول با 25% از سهم تولید، بعد از شرکت نفت سپاهان رتبه دوم تولید واقعی را در سنوات گذشته داشته است . این شرکت دارای واحد های هایدروفینیشنگ و آسفالت گیری در واحد تهران می باشد که این ، یک مزیت برتر جهت تولید انواع روغن پایه سبک و سنگین با کیفیت بالا میباشد.

در برسی صورتهای مالی 6 ماهه اول منتهی به 92/6/31 نکات ذیل استخراج گردید:

– سود پرداختی بابت استقراض در 6 ماهه اول 1392نسبت به میان دوره مشابه سال قبل 54%افزایش داشته است اما با توجه به نسبت جاری شرکت (حاصل تقسیم دارایی جاری به بدهی جاری که حدوداً معادل 1.5 است و نسبت دارایی به بدهی که معادل 1.68 بوده، شرکت توان نقدینگی کافی جهت بازپرداخت بدهی هایش را دارد و ریسک مالی شرکت تحت تاثیر استقراض مزبور قرار نمی گیرد .

– وجوه پرداختی بابت تحصیل دارایی های ثابت در 6 ماهه اول سال 1392،معادل9272 میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 200% افزایش داشته است .با افزایش خرید دارایی ثابت و سرمایه گذاری بر روی آن، انتظار افزایش تولید و کسب بازده بیشتری در آینده می رود .

– رقم فروش خالص پیش بینی شده شرکت برای سال مالی منتهی به 92/12/29، 1368میلیارد تومان بوده و بر اساس آن ،epsپیش بینی شده 229 تومان گردیده است لذا با توجه به افزایش نرخ فروش در سال جاری، انتظار نمی رود epsسال92 با eps بودجه شده، تفاوت قابل ملاحظه ای داشته باشد.

طبق گزارش حسابرسی شده در مورد صورتهای مالی دوره ای 6 ماهه منتهی به 92/6/31، ذخیره کافی از بابت مالیات عملکرد متظرر نگردیده است .در صورت اعمال ذخیره مالیات سود خالص هر سهم برای سال 92، کاهش خواهد یافت.

منبع: پرشین تحلیل

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل "شرانل" دی 92

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب