اقبال بورس به شرکتهای ساختمانی فعال در شهرستان ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از 25 میلیون به 35 میلیون تومان در شرایط عادی و نیز اعطای وام مسکن 50 میلیون تومانی زوج های جوان خبر مسرت بخشی بود که دیروز رییس بانک مرکزی اعلام کرد و در پی آن طی روز جاری شاهد افزایش اقبال فعالان بازار سرمایه به سهام شرکت های ساختمانی و نیز اوراق امتیاز تسهیلات مسکن بوده ایم، چراکه وام مسکن از محل اوراق امتیاز تسهیلات مسکن به متقاضیان اعطا خواهد شد. از این رو بر آن شدیم تا آثار اجرای این برنامه در وضعیت بازار مسکن را از یک کارشناس در این حوزه جویا شویم.

در همین ارتباط، مدیر سرمایه گذاری های شرکت سرمایه گذاری مسکن در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: این اقدام بانک مرکزی به طور قطع بر رونق بازار مسکن تأثیرگذار خواهد بود، سوق یافتن جریان نقدینگی به سمت بازار مسکن مهمترین عامل اثرگذار در بهبود وضعیت این بازار است که تحقق این امر نیز به متغیرهای زیادی بستگی دارد.

شهریاری به ثبات وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور، تثبیت نرخ ارز و نیز نرخ بهره به عنوان عوامل مؤثر در بهبود وضعیت بازار مسکن اشاره کرد و ابراز داشت: بازار مسکن در حالی همواره با افزایش عرضه و در مقابل کاهش تقاضا مواجه بوده که کاهش قدرت خرید مردم و نیز عدم تمایل سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این بازار را می توان از جمله دلایل اصلی کاهش تقاضا و رکود بازار مسکن برشمرد.

از این رو اگرچه سیاست اخذ شده از سوی بانک مرکزی در وضعیت بازار تأثیر می گذارد؛ اما باید به این نکته توجه داشت که این اثر مثبت در حد انتظاری که فعالان بازار سرمایه در حال حاضر دارند، نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تقاضا در بازار مسکن به دو صورت تقاضای مصرفی و سرمایه ای است، در این خصوص ابراز داشت: افزایش سقف تسهیلات بانکی توسط بانک مرکزی تقاضای مصرفی را در بازار مسکن به خصوص در شهرستان ها افزایش خواهد داد، اما رشد تقاضای سرمایه ای و تمایل سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این بازار عامل اصلی و مؤثر در رونق بازار مسکن است که جهت تحقق این امر بایستی امنیت سیاسی و اقتصادی و نیز ثبات نرخ ارز در کشور برقرار باشد.

این مقام مسئول به واکنش سریع فعالان بازار سرمایه نسبت به خبر منتشر شده از سوی بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه های بانک مرکزی به تدریج و با گذر زمان در وضعیت بازار مسکن اثر مثبت می گذارد به گونه ای که به نظر می رسد جهت ایجاد رونق در بازار مسکن بایستی تا ورود تقاضای مصرفی و جریان نقدینگی به آن منتظر ماند.

مدیر سرمایه گذاری های شرکت سرمایه گذاری مسکن در خاتمه بیان کرد: با توجه به سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت جهت ورود نقدینگی های موجود در بازار به سمت اجرای پروژه های عمرانی و ساخت و ساز و نیز ایجاد ثبات نسبی در بازار ارز، انتظار آن می رود تا طی سال آینده شاهد ورود حجم نقدینگی به بازار مسکن باشیم، به گونه ای که می توان چشم انداز مثبتی پیش روی این بازار طی سال آینده متصور بود و در بدبینانه ترین حالت وضعیت بازار مسکن طی سال آتی بدتر از امسال نخواهد بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: سرمایه گذاری در املاک و ساختمان بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب