پر بازده ترین صنایع بورس در سال 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در چند ماه اخیر با توجه به رکود بازارهای رقیب بورس مثل مسکن، طلا و ارز و هجوم نقدینگی به بازار سهام شاهد اقبال سرمایه گذاران به این بازار هستیم.

رییس هیأت مدیره شرکت کارگزاری آثل با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: چشم انداز بازار در صنایع بزرگ و بنیادی همچون فولاد، پتروشیمی و فلزات اساسی مثبت می باشد و بنظر می رسد در گروه های اصلی تأثیرگذار در شاخص بورس همچنان پتانسیل رشد و افزایش سودآوری وجود دارد ولی در گروه های کوچک و پایین دست بازار که سرمایه کمتری دارند عده ای با انجام هماهنگی و خط دادن به بازار سبب ایجاد صف خرید و فروش در این شرکت ها می شوند اما مطمئنا با آمدن گزارش های 9 ماهه، بازار به سمت منطقی شدن پیش خواهد رفت.

وی به افراد تازه وارد توصیه کرد با فراگرفتن دانش تحلیل بنیادی در جهت بالا بردن آگاهی خویش اقدام کنند تا در آینده متضرر نشوند.

آقادوست علت حرکات نوسانی چند روزه در بازار سهام را ناشی از نقدینگی سرگردان و رکود سایر بازارها و همچنین خبرهای ضد و نقیض موجود در بازار در خصوص عوامل تأثیرگذار بر صنایع همچون بودجه 93 و بلاتکلیفی نرخ خوراک و سوخت عنوان کرد و گفت: با شفاف تر شدن گزارش های شرکت ها و پرهیز از دامن زدن به شایعات می توان شاهد ثبات در بازار سرمایه بود.

وی افزود: قیمت سهام شرکت ها در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار ارزنده تر است و با رفع موانع بین المللی و تحریم ها می تواند به بازده های بسیار بالاتر نیز منجر شود.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: با توجه به کم عمق بودن بازار سرمایه در ایران و وجود شرکت هایی با سهام شناور کوچک بروز این اتفاق که گروهی سفته باز حرفه ای که در این مدت پول زیادی هم کسب کرده اند بتوانند سهم شرکت های کوچک را دچارنوسانات شدیدی کنند دور از انتظار نیست بنابراین افراد غیر حرفه ای بهتر است از ورود به سهام این شرکت ها خودداری کنند.

رییس هیأت مدیره کارگزاری آثل در خصوص وضعیت احتمالی گزارش های 9 ماهه شرکت ها عنوان کرد: در گزارش های 9 ماهه معمولاً شرکت ها محتاط عمل خواهند کرد و اکثر شرکت هایی که در این مدت وارد حباب شده اند حرکت اصلاحی را باید در پیش بگیرند.

وی گزارش 9 ماهه صنایع پرپتانسیل همچون صنعت سنگ آهن، فلزات اساسی و پتروشیمی را مناسب ارزیابی کرد و یادآور شد: در صنعت ساختمان با توجه به افزایش وام مسکن و اینکه این شرکت ها با پیش فروش واحدها و پروژه ها نقدینگی بدست آمده را وارد مجموعه خود کرده اند می توان امیدوار بود که این موضوع بر روند حرکت این صنعت و سودآوری شرکت های فعال در آن تأثیر مثبت بگذارد.

آقادوست صنعت ماشین آلات و دستگاه های برقی را جزء پربازده ترین گروه ها در سال های آینده دانست و گفت: بنظر می رسد با برداشته شدن تحریم ها به صورت عملی این صنعت به بازده بالایی دست پیدا کند که با توجه به پتانسیل های موجود در این شرکت ها انتظار برای جهش قیمت سهام در سال آینده قابل تصور است.

در پایان رییس هیأت مدیره شرکت کارگزاری آثل در پایان با اشاره به رشد شاخص بورس تا مدار 100 هزار واحدی طی دو ماه باقی مانده تا پایان سال جاری تصریح کرد: البته تا پایان سال جاری آهنگ رشد شاخص بورس کند تر از ماه های گذشته خواهد شد که از علت های این موضوع می توان به انتشار گزارش های 9 ماهه شرکت ها ، خروج هیجان از بازار و در کل عاقل تر شدن بازار و استفاده از تحلیل های بنیادی براساس گزارشات شرکت ها اشاره کرد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب