تکذیب شایعه تعدیل منفی تاپیکو / احتمال تعدیل مثبت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

در پی انتشار برخی شایعات در خصوص احتمال تعدیل منفی سود شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) در گزارش 9 ماهه مدیر مالی این شرکت ضمن تکذیب شایعات مطرح شده شفاف سازی کرد.

کریمی مدیر مالی شرکت تاپیکو در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با شایعه خواندن خبر احتمال تعدیل منفی سود پیش بینی شده سال مالی جاری در گزارش 9 ماهه اظهار داشت: اینکه چنین اخبار و شایعات بی اساس چگونه و با چه منطقی منتشر می شود جای بحث فراوان دارد اما نکته قابل توجه در شایعه اخیر مبنی بر تعدیل منفی سود “تاپیکو” نه تنها صحت ندارد بلکه این شرکت در گزارش 9 ماهه خود حتی احتمال تعدیل مثبت نیز دارد که به محض نهایی شدن از طریق سایت کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

وی افزود: به جرأت می توان گفت که شرکت تاپیکو در حال حاضر یکی از شفاف ترین شرکت های فعال در گروه پتروشیمی می باشد چرا كه با توجه به بورسي بودن اكثر شركتهاي تابعه بودجه اعلامي شرکت های زیرمجموعه آن هم توسط حسابرسان خود شركتهاي تابعه حسابرسي شده و هم توسط حسابرسان خود تاپيكو بطور دقیق مورد حسابرسی و گزارش دهی قرار می گیرند.

کریمی با اشاره به تأثیرات افزایش نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها خاطر نشان کرد: هر گونه افزايش نرخ كه براي خوراك گاز مورد تصویب قرار گیرد شرکت “تایپکو” از جمله شرکت هایی خواهد بود که کمترین آسیب را از این مسئله خواهد دید چراکه سود تاپيكو متشكل از صنعت پتروشيمي، فرآورده هاي نفتي، صنايع تاير و لاستيك، توزيع گاز مايع و صنعت سلولزي مي باشد و همچنين در صنعت پتروشيمي بيشترين سهم سود ناشي از خوراك مايع مي باشد.پس بنابراين عملاً افزايش نرخ خوراك در مقابل مولفه هاي افزايش سود تاپيكو بی تأثیر و يا تأثيري بي اهميت خواهد بود.

کریمی در پایان یادآور شد: اغلب زیرمجموعه های “تاپیکو به جهت رعایت جوانب احتیاط نرخ ارز را بر مبنای نرخ مبادله ای در نظر گرفته اند که این موضوع نیز در کنار افت قیمت ارز هیچ تهدیدی را متوجه شرکت نخواهد کرد و “تاپیکو” از جمله شرکت هایی می باشد که در گروه پتروشیمی همچنان قابلیت رشد سودآوری را دارد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تاپیکو

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب