طرح توسعه ادوات بسته بندی و بهسازی خطوط تولیدی در “شگل”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت گلتاش به منظور تأمین سرمایه در گردش، اصلاح ساختار مالی و رعایت مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار، درخواست افزایش سرمایه 122 درصدی خود از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران در سال مالی منتهی به 30 آذر ماه 92 را به سازمان بورس ارایه داشته است.

مدیر مالی شرکت گلتاش با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به درخواست افزایش سرمایه شرکت که مدارک و مستندات آن به سازمان بورس ارسال شده شرکت قصد دارد این منابع مالی جدید را جهت انجام طرح توسعه 13 میلیارد تومانی شرکت در خصوص خرید تجهیزات و ادوات بسته بندی جدید و همچنین بهسازی خطوط تولیدی موجود هزینه نماید.

وی افزود: به نظر می رسد با توجه به رقبای زیاد داخلی و خارجی که وجود دارند تنها مجموعه هایی که همراه با بازاریابی محصولات خود در داخل و خارج از کشور همزمان با تکنولوژی روز دنیا در خطوط تولید خود بهره می گیرند می توانند به تولید خود در این شرایط ادامه دهند.

سروش نامدارپور در بیان جزییات طرح توسعه 13 میلیارد تومانی شرکت افزود: شرکت برنامه تولید بطری های مواد شوینده، واردات ادوات بسته بندی جدید، تعویض و جایگزینی دستگاه ها و تجهیزات قدیمی با دستگاه های جدید و همچنین تولید مقداری از مواد اولیه مورد نیاز شرکت را هم در دست اقدام دارد.

مدیر مالی “شگل” از برنامه شرکت در خصوص ورود به حوزه محصولات جدید همچون انواع کرم ها و لوسیون ها هم خبر داد.

این مقام مسئول در ارتباط با واردات 44 درصدی مواد اولیه مورد نیاز شرکت ابراز داشت: بخش عمده ای از واردات مواد اولیه مورد نیاز با نرخ ارز آزاد تأمین شده و تنها درصد کوچکی از نیاز شرکت با نرخ ارز مبادله ای انجام پذیرفته است بنابراین می توان گفت نرخ ارز برای این صنعت کاهش نیافته است لذا شرکت نرخ ارز را در صورت های مالی خود 3100 تومان در نظر گرفته است.

نامدارپور در خصوص صادرات محصولات تولیدی شرکت اظهار داشت: محصولات تولیدی شرکت گلتاش به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر می شود که این مقدار حدود 3 درصد از مقدار تولید را شامل می شود و درآمد ارزی حاصل از آن با نرخ ارز آزاد در حساب ها و صورت های مالی شرکت تسعیر می گردد.

این مقام مسئول پیرامون افزایش یا کاهش نرخ محصولات عنوان کرد: با توجه به بازار رقابتی موجود و کنترل و نظارت دولت در مسئله قیمت گذاری ها برنامه ای برای افزایش یا کاهش قیمت محصولات در حال حاضر مطرح نمی باشد زیرا کاهش قیمت دلار به زیر سطح 3000 تومان در ماه های اخیر نقش چندانی در تعدیل قیمت تمام شده شرکت های تولیدی نداشته است و برای واردات برخی مواد اولیه نرخ حواله دلار با کارمزدهای مربوطه تا 3100 تومان هم بالا می رود.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که بازگشایی اعتبارات اسنادی (ال سی) امکان پذیر نیست امید است در صورت حل مشکلات بین المللی در زمینه خدمات بانکی مورد نیاز صنعت بخش عمده ای از هزینه های تولید در این صنعت مرتفع گردد.

سروش نامدارپور در خصوص موانع و ریسک های موجود در این صنعت اظهار داشت: این شرکت همچون سایر شرکت های هم گروه خود در بحث واردات با موانع و محدودیت هایی همچون عدم تخصیص ارز مصرفی مواجه است.

مدیر مالی شرکت گلتاش در خاتمه پیرامون ارزیابی عملکرد 9 ماهه سال 92 شرکت تصریح کرد: در گزارش 9 ماهه شرکت توانسته 77 درصد از مقدار 4786 ریالی پیش بینی سود سال مالی 92 خود را پوشش دهد و در آخرین پیش بینی، سود سال مالی جاری را مبلغ 4983 ریال اعلام نموده که از تعدیل مثبت 4 درصدی در این سال حکایت دارد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شگل

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب