گزارش کوتاه از عملکرد 9 ماهه کچاد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

سنگ آهن چادر ملو در حالی پیش بینی سود هر سهم خود برای سال مالی 92 را با 8 درصد تعدیل منفی اعلام کرد که دلایل آن را به شرح زیر اعلام داشت:
کاهش در نرخ فروش هر تن محصولات بميزان (4.04) درصد  3- افزايش در بهاي تمام شده هر تن کالاي فروش رفته بميزان (0.18 ) درصد 3-کاهش در هزينه هاي عملياتي بميزان 0.67 درصد که تغييرات مذکور با لحاظ ثابت ماندن تغييرات در هزينه هاي مالي و ساير درآمدها و هزينه هاي غير عملياتي ، در مجموع باعث شده است که سود هر سهم از مبلغ 1110 ريال به مبلغ 1019 ريال (با سرمايه 12000ميليارد ) کاهش يابد.

همچنين شرکت اعلام نموده است که : “در پيش بيني ارائه شده قيمت فروش شمش شرکت فولاد خوزستان در سه ماهه چهارم سال 1392 مستند به آخرين فروش شرکت فوق ، معادل 14 ميليون ريال در هرتن پيش بيني شده است .با توجه به ميانگين قيمت فروش شمش شرکت فولاد خوزستان در 9 ماهه سال 1392 مستند به گزارش شرکت فوق در سايت کدال که معادل 16193597 ريال اعلام گرديده بود ، پيش بيني ميانگين قيمت فروش شمش شرکت فوق با توجه به توضيحات بالا در سه ماهه چهارم سال جاري نسبت به ميانگين نه ماهه بميزان 2193597 ريال در هر تن کاهش داشته است .

همچنینکچاد در 9 ماهه نخست سال جاری مبلغ 867 ریال ( معادل 85 درصد) این پیش بینی را پوشش داده است. علت پوشش بالاي عملکرد نه ماهه نسبت به پيش بيني ، ناشي از کاهش قيمت شمش فولاد خوزستان در سه ماهه چهارم بوده است . با فرض ثابت ماندن قيمت هاي شمش شرکت فولاد خوزستان مطابق پيش بيني صورت گرفته ، شرکت اعتقاد دارد که عملکرد سال 1392 پيش بيني درآمد هر سهم را پوشش خواهد داد .”

مزيد اطلاع به موجب مصوبه مجمع عمومي فوق العاده مورخ 26/04/92، سرمايه شرکت از مبلغ 000ر6 ميليارد ريال به مبلغ 000ر12ميليارد ريال (از محل مطالبات و آورده سهامداران) معادل 100درصد افزايش يافته است و همچنين افزايش سرمايه از مبلغ 000ر12ميليارد ريال به مبلغ 100ر17ميليارد ريال در مجمع عمومي فوق العاده تصويب شد و دراختيار هيات مديره قرارگرفت تا ظرف 2سال آينده پس از اخذ مجوز از سازمان بورس به مرحله اجراگذاشته شود.

مزيد اطلاع ، شرکت اعلام نموده است که ” معادل 100% اثر هزينه اي اجراي بند «55» قانون بودجه سال 1392 کل کشور ، متناسب با مقادير فروش محصولات ، در قيمت تمام شده کالاي فروش رفته ، اعمال شده است” همچنين ” 60% از اثر اجراي بند «55» قانون بودجه سال 1392 کل کشور در قالب افزايش قيمت فروش محصولات کنسانتره و گندله ( به استثناء فروش گندله در 6 ماهه اوّل سال جاري به شرکتهاي آهن و فولاد غدير ايرانيان و ارفع) به خريداران ، تخصيص داده شده است”.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: دلیل تعدیل منفی کچاد, کچاد

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب