قیمت طلا در بالاترین سطح یک ماه گذشته

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
طلا و دلار

روز گذشته در غیاب تنها محرک اصلی بازار طلای داخلی، سکه با اصلاح قیمت حدود 6 هزار تومانی بسته شده و قیمت 875 هزار تومان را ثبت کرد. نیز به نظر می رسد با رشد قیمت اونس و شکستن رکورد 1250 دلاری امروز شاهد رشد قیمت طلا در بازار داخلی باشیم.

در این میان کاهش قیمت های ساعات پایانی سکه نقدی باعث شد تا سررسیدهای اول و دوم در نهایت با کاهش قیمت روبرو شوند اما سررسیدهای دورتر تحت تأثیر پیش بینی ها از رشد قیمت اونس جهانی در محدوده مثبت 0.5 درصدی روز را به پایان بردند.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، با وجود آنکه فضای سیاسی کاملاً تحت تأثیر توافقات هسته ای وارد و طبق توافقات صورت گرفته حدود یک هفته دیگر یعنی از 20 ژانویه برنامه کاهش تحریم ها علیه ایران اجرا خواهد شد. دلار همچنان در مدار 2900 تومانی نوسان اندک روزانه ای دارد به طوری که روز گذشته قیمت 2970 تومان را ثبت کرد.

دلار این هفته تحت تأثیر اخبار رسیده از روند بررسی بودجه 93 و همزمان با آغاز هفته جدید شاهد از سرگیری تلاش های سناتورهای آمریکایی برای کسب آرای موافق با تحریم علیه ایران خواهد بود.

پایان هفته گذشته انتشار آمار ناامید کننده لیست حقوقی بخش غیر کشاورزی آمریکا به نگرانی ها از روند بهبود وضعیت اقتصاد آمریکا دامن زد و در نتیجه به رشد طلا و ثبت بالاترین رکورد چهار هفته گذشته منجر شد.

با توجه به آمار اقتصادی نه چندان مثبت از بخش اشتغال آمریکا به نظر می رسد رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا، ژانت یلن تصمیم گیری های سختی را در مورد کاهش محرک های مالی پیش رو دارد.

برخی از کارشناسان می گویند فدرال رزرو خیلی زود برنامه کاهش محرک های مالی را اعلام کرد. تنها علت تثبیت اقتصاد آمریکا به طور حتم نقدینگی بود که فدرال رزرو به بازار تزریق می کرد.

فعالان بازار این هفته منتظر گذشتن اونس از مدار 1250 دلاری هستند البته تازمانی که مقاومت 1300دلاری شکسته نشود نمی توان اطمینانی به روند مثبت اونس داشت.

این هفته تقویم اقتصاد جهانی در انتظار انتشار شاخص تغییرات خالص خرده فروشی آمریکا در روز سه شنبه است. همچنین تغییرت ماهانه شاخص بهای تولیدکننده و شاخص بهای مصرف کننده روز پنج شنبه منتشر خواهد شد. در این میان چند شاخص از بخش مسکن نیز روز جمعه منتشر می شود.

شایان ذکر آنکه با تضعیف دلار اونس جهانی هفته جدید را با قیمت 1251 دلار و 58 سنتی آغاز کرد و در بازار طلای داخلی سکه امامی در محدوده 884 تا 873 هزار تومانی و دلار در محدوده 2598 تا 2938 تومانی خرید و فروش می شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب