بازار بورس در همه سهم‌ها حبابی نیست ولی سهام‌داران دقت کنند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

 مدیر عامل کارگزاری بانک پارسیان با اشاره به اینکه تغییرات محسوسی در ترکیب سهامداران شرکت ها ایجاد شده است از سهامداران تازه وارد و ناآشنا با بازار سرمایه خواست با دقت عمل و تحلیل اقدام به خرید و فروش کنند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ابراهیم عنایت، مدیر عامل کارگزاری بانک پارسیان با بیان مطلب فوق گفت: سرعت تغییر ترکیب بازار بورس شدت گرفته به گونه ای که در روزهای اخیر حقوقی ها فروشنده و حقیقی ها خریدار شدند.

وی در این باره افزود: سهامداران تازه وارد که از یک طرف به دلیل رکود در بازارهای رقیب و از طرفی انتشار اخبار مثبت از میزان بازدهی بورس در رسانه ها به سمت این بازار سوق پیدا کردند با شیوه و اصول سهامداری آشنا نیستند و بعضاً خریدهای بدون تجزیه و تحلیل کافی انجام می دهند.

عنایت به روز افزون شدن افرادی که برای دریافت کد معاملاتی آنلاین به کارگزاری ها مراجعه می کنند اشاره کرد و گفت: شوق مردم از میزان بازدهی بورس به حدی افزایش پیدا کرده که بیشتر کارگزاری ها با مراجعه بیشماری از مردم برای دریافت کد آنلاین مواجه شدند که این افراد تازه کار معمولاً با اتکا به یک پارامتر که گاه در حد یک خبر یا حتی شایعه است اقدام به خرید و فروش می کنند و همین موضوع باعث رشد قیمت ها و رشد شاخص شده است.

مدیر عامل کارگزاری بانک پارسیان با بیان این نکته که تا حبابی شدن قیمت ها فاصله وجود دارد، اظهار داشت: با نگاهی به ارزش بازار و مقایسه آن در طول یکی دو سال اخیر حبابی بودن بازار موضوعیتی ندارد و فعلاً بازار با حبابی شدن فاصله دارد اما اشخاص حقیقی تازه کار باید این نکته را مد نظر داشته باشند که به صرف اخبار مثبت نمی توان وارد این بازار شد چون از پیچیدگی هایی برخوردار است که تازه واردها از آن بی اطلاع اند.

وی بازار سهام را بازاری سینوسی و نوسانی ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: در طول سال های متمادی بازار بارها شاهد رشدهای فزاینده و افت و رکودهای طولانی مدت بوده است بنابراین رشد فعلی را نباید یک رشد یکنواخت ارزیابی کرد بلکه با دقت و تأمل باید ریسک های بازار شناسایی شود.

عنایت بار دیگر روی صحبت خودش را به سمت تازه واردان بازار سهام کرد و گفت: اگر به دنبال بازاری پایدار و توسعه اقتصادی و کمک به کشور از طریق جذب سرمایه های خرد خانگی هستید قبل از ورود مستقیم به بازار در مرحله اول با خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری و ETF ها (صندوق های سرمایه گذاری قاب معامله در بورس) که علاوه بر خدمات حرفه ای از سودهای قابل توجهی برخوردارند بهره بگیرند و بعد از آشنایی بیشتر و کسب تجربه به طور مستقیم وارد بازار شوند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب