نگاهی به گزارش 9 ماهه سیمان تهران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت سیمان تهران با نماد “ستران پیش بینی سود هر سهم خود برای سال مالی 92 را با سرمایه 1750میلیارد ریال مبلغ 895 ریال اعلام کرد که در مقایسه با پیش بینی فبلی و با سرمایه 1500 میلیارد ریال تنها یک ریال تعدیل مثبت داشته است .همچنین شرکت در 9 ماهه نخست سال جاری مبلغ 359 ریال این پیش بینی که معادل 40 درصد می شود را پوشش داده است .

شرکت دلايل تعديل سود هر سهم را، ناشي از کاهش مقداري فروش پيش‌بيني شده به ميزان 400،000 تن، اصلاح ترکيب و مبلغ هزينه هاي سوخت مصرفي و همچنين اصلاح بهاي تمام شده توليد، اصلاح مبلغ هزينه هاي مالي باتوجه به عدم دريافت تسهيلات پيش بيني شده تا پايان سال مالي 92، اصلاح سود سهام دريافتني ناشي از سرمايه گذاري در سهام شرکتهاي سيمان ايلام و سيمان هگمتان و شناسايي سود ناشي از فروش داراييهاي ثابت (ساختمان) به شرکت سيمان هگمتان، اعلام نموده است.

مطابق اظهارات شرکت، بدهيهاي ارزي شرکت سيمان تهران (شرکت اصلي) به ميزان 3،463،784 يورو با توجه به اصلاحيه استاندارد حسابداري شماره 16و با نرخ ارز مبادله اي 33،800ريال به ازاي هر يورو تسعير گرديده است.

مطابق اطلاعات مربوط ارسالي شرکت، مبلغ 89,016 ميليون ريال سود ناشي از فروش دارايي هاي ثابت، مربوط به فروش يک باب ساختمان به شرکت سيمان هگمتان به صورت مزايده مي باشد.

به اطلاع مي رساند، مطابق اظهارات شرکت ذيل صورت سود و زيان پيش‌بيني شده: ” پيش‌بيني سود هر سهم فعلي نسبت به صورت سود و زيان ارائه شده در بيانيه ثبت افزايش سرمايه شرکت سيمان تهران داراي مغايرت ميباشد که بدين وسيله مبلغ سود هر سهم بيانيه ثبت افزايش سرمايه از مبلغ 782 ريال در سال 1392 به رقم 894 ريال اصلاح ميگردد .”

خاطر نشان مي سازد، سود خالص پس از کسر ماليات مطابق پيش‌بيني اخير (1,566,445 ميليون ريال) نسبت به سود خالص ارائه شده در بيانيه ثبت افزايش سرمايه شرکت (1،564،402 ميليون ريال)تغيير باهميتي پيدا ننموده است.

شرکت پيش بيني سود تلفيقي هر سهم سال مالي مطابق پيش بيني اخير مبلغ 880 ريال اعلام نموده است

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ستران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب