نگاهی به آخرین وضعیت “غبهنوش”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 1196 ریال برآورد شده است. این در حالی است که براساس عملکرد واقعی 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه سال 92، درآمد هر سهم به میزان 1033 ریال بوده است و پوشش 86 درصدی بودجه برآوردی را محقق کرده است.

در این راستا، گنجی، مدیر سهام شرکت بهنوش ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: شرکت بهنوش ایران با توجه به افت فروش محصولات در شش ماهه دوم و همچنین بحث اشانتیون های تبلیغاتی که حتی در شرایط افت فروش برای مقابله با رقبا و حفظ سهم بازار رایج می باشد، همچنان بودجه برآوردی را پوشش خواهد داد.

وی افزود: با توجه به اینکه کیفیت محصولات تولیدی حائز اهمیت است، بنابراین تولیدات غبهنوش بر پایه ارزش غذایی می باشد. در نتیجه عوارض کمتری نسبت به سایر شرکت ها که تولیدشان توأم با اسانس و طعم دهنده می باشد، پرداخت می کند که پرداخت عوارض 3 درصدی “غبهنوش” نسبت به عوارض 15 درصدی سایر شرکت ها مزیتی برای شرکت بهنوش ایران محسوب می شود که در کاهش هزینه ها تأثیرگذار است.

لازم به ذکر است تولیدات بر پایه مواد با ارزش غذایی، باعث بالا رفتن هزینه مواد اولیه شده و در نتیجه حاشیه سود کاهش می یابد. در نتیجه با کاهش حاشیه سود، غبهنوش مجبور به اختصاص اشانتیون کمتری شده و بدین ترتیب، میزان فروش کاهش می یابد.

گنجی تصریح کرد: در شرایط تحریم، به دلیل با واسطه دریافت کردن مواد اولیه از خارج، هزینه ها با افزایش مواجه می شدند. در شرایط حاضر، با برداشته شدن تحریم ها با کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری همراه خواهیم بود.

مدیر سهام شرکت بهنوش ایران اظهار داشت: شرکت در نظر دارد به میزان 50 درصد افزایش سرمایه دهد که این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی خواهد بود و احتمالاً در نیمه ابتدایی سال 93 اعمال خواهد شد. هم اکنون “غبهنوش” در حال ارایه گزارش های توجیهی افزایش سرمایه مذکور می باشد.

وی در خاتمه تصریح کرد: شرکت بهنوش ایران، قصد ارایه محصولات جدید به بازار را دارد، همچنین شرکت در مرحله احداث ساختمانی پنج طبقه است که احتمالاً تا 6 ماه آینده به مرحله بهره برداری خواهد رسید. هدف از ساخت ساختمان مذکور، فروشگاهی جهت عرضه محصولات “غبهنوش” و محصولات مشابه سایر شرکت ها می باشد که به منظور ارتقای فروش در نظر گرفته شده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: غبهنوش

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب