بازگشت مجدد شاخص بورس به مدار صعودی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

نرخ بازدهی مشخصی برای شاخص کل قابل پیش بینی نیست زیرا سرمایه گذاری در بازار باید سنجیده و با اطلاعت انجام شود و همچنین زمان خرید و فروش نیز باید مناسب باشد.

غفارپور، مدیر عامل اسبق کارگزاری بانک ملت، در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با بیان مطلب فوق اظهار داشت: وضعیت بازار از دو بعد قابل بررسی است. بعد اول، ماهیت بازار می باشد که ماهیتی نوسانی دارد یعنی هر زمانی که اخبار و اتفاقات سیاسی و اقتصادی مثبتی رخ دهد، بازار با روند صعودی مواجه می شود و برعکس.

بعد دیگری که می توان وضعیت بازار را مورد ارزیابی قرار داد، پتانسیل های موجود سهام مورد معامله می باشد. در واقع بازار با این نوسانات اخیر، فرصت تعدیل قیمت سهام را می دهد و در این شرایط افت قیمتی، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری جدید می باشد لذا همچنان می توان از ابزار بورسی برای جذب نقدینگی از بازار ارز، ملک و طلا استفاده کرد و بدین طریق شرایطی را برای سودآوری فراهم کرد.

وی افزود: با توجه به افزایش نرخ بهره مالکانه در معادن و همچنین افزایش نرخ خوراک در پتروشیمی ها، این دو گروه که لیدر بازار شده بودند، دچار افت قیمتی شدند و بازار را به دنبال خود نزولی کردند.

غفارپور ادامه داد: بطور کلی، با توجه به اوضاع سیاسی مطلوب و وضعیت مناسب شرکت ها از لحاظ سودآوری، انتظار می رود بازار سهام، بار دیگر همانند گذشته آماده رشد قیمت ها باشد.

لذا پیش بینی بنده با توجه به افت اخیر دو هفته ای قیمت سهام شرکت ها، ایجاد تقاضاهای جدید به زودی باعث رشد قیمت ها خواهد شد و به نظر می رسد طی یکی دو روز آینده، بازار روند صعودی پیدا کند و بازار سرمایه در سال 93 نیز، همچنان بازار جذابی برای سرمایه گذاری باشد.

غفارپور در خاتمه اظهار داشت: نرخ بازدهی مشخصی برای شاخص کل قابل پیش بینی نیست زیرا سرمایه گذاری در بازار باید سنجیده و با اطلاعت انجام شود و همچنین زمان خرید و فروش نیز باید مناسب باشد. با توجه به اینکه هر سهامدار براساس اطلاعات و تجربیات و زمان های مختلف اقدام به خرید و فروش سهام می کند، لذا بازدهی برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب