دولت مصمم به توسعه بازار سرمایه است / افزایش نرخ خوراک، مناسب و معقول خواهد بود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه قیمت سهام در بازار روال طبیعی خود را طی کرده و بازار به تعادل رسیده است، گفت: ثبات و توسعه بازار سرمایه در اولویت برنامه های دولت قرار دارد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر طیب نیا در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس افزود: توسعه بازار سرمایه و رشد آن برای دولت و وزارت اقتصاد اهمیت بسیار زیادی دارد و دولت مصمم است که بخش عمده‌ای از تأمین مالی خود را از طریق بازار سرمایه و ابزارها و نهادهای مالی همانند اسناد خزانه اسلامی، صندوق‌های پروژه، و… انجام دهد، از این رو تحولات مثبتی پیش روی بازار سرمایه است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه برخی اخباری که در زمینه قیمت خوراک و بهره مالکانه منتشر می‌شود، با واقعیت تطابق ندارد و ما دنبال این موضوع هستیم که تغییرات قیمتی آسیبی به بازار سرمایه وارد نکند، افزود: رقم افزایش خوراک بصورت مناسب و معقول خواهد بود.

وی تأکید کرد نقدینگی سرگردان باید به سمت بازار سرمایه هدایت شود و اقداماتی که باعث خروج نقدینگی از این بازار می‌شود باید کنترل گردد، از این رو باید سازوکارهای لازم برای تداوم ثبات در بازار سرمایه اتخاذ گردد.

در ابتدای این جلسه، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گزارشی از وضعیت بازار سرمایه کشور ارائه کرد

دکتر صالح آبادی در گزارش خود، یکی از دلایل کاهش شاخص کل را واکنش سهام داران به نگرانی های ناشی از افزایش نرخ بهره مالکانه و بهای خوراک پتروشیمی های گازی و انتشار اخبار و شایعات متعدد در این خصوص و افزود: با اقدامات مناسبی همچون انتشار اوراق اختیار فروش تبعی، تحرک مناسب حقوقی ها و  اطلاع رسانی گسترده درخصوص برخی ابهامات، آرامش نسبی به بازار برگشته و پیش بینی می شود روند آتی بازار، روندی آرام و منطقی باشد.

وی در پاسخ به پرسشی درخصوص شائبه حباب در بورس گفت: با توجه به نسبت قیمت به درآمد پایین بازار سرمایه، در مقایسه با سایر بازارها فعلا نگرانی در این زمینه وجود ندارد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای مهم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب