سوال از آقای روحانی در برنامه تلویزیونی امشب

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

قرار است امشب رییس جمهور محترم کشورمان بعد از خبر ساعت 21 در شبکه یک سیما گفتگویی زنده با مردم داشته باشد از همین رو فرصت را مغتنم دانستیم تا با طرح 2 سوال از رییس جمهور در گزارشی خودمانی تکلیف بازار سرمایه را روشن و یکسره کنیم البته اگر ایشان سوال ما را ببینند و به آن پاسخ دهند. ازهمین رو از خوانندگان این خبر تقاضا داریم تا در صورت ارتباط با روابط عمومی صدا و سیما در پیگیری این دو سوال ما را یاری نمایند.

جناب دکتر روحانی حضور شما در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری کشور و نیز بیان سخنان مستدل و منطقی شما در برنامه های انتخاباتی با روشن کردن دوباره امید در دل های مردم شور و حال خاصی به این رقابت ها داد و نهایتاً منجر به انتخاب شایسته دولت تدبیر و امید شما شد که در همان نخستین روزهای انتصاب حضرتعالی، نشان دادید که گفته ها تنها یک شعار انتخاباتی نبوده و مرد عمل وارد میدان شده که از آن جمله می توان به حل شدن بحث کهنه هسته ای و تحریم های خصمانه غرب اشاره کرد.

براساس گزارش بورس نیوز، اما امروز که ما به اصطلاح بازار سرمایه ای ها به عملکرد تیم اقتصادی خصوصاً در بحث بازار سرمایه می نگریم به نظر می رسد که تیم اقتصادی شما هماهنگی و انسجام لازم را در برخورد با برخی مسایل ندارد، اگرچه معتقد به حضور وزیر اقتصادی توانمند و دانش آموخته علم اقتصاد هستیم اما در جاییکه شاهد فراز و نشیب های بسیاری در این عرصه مهم می باشیم کمترین واکنش ها را از سوی وزیر محترم اقتصاد شاهدیم.

از سوی دیگر وزرای نفت و صنعت و معدن نیز اگرچه بیش از وزیر اقتصاد در رسانه ها حضور دارند اما این وزارت خانه ها نیز واکنش های کم و بعضاً مبهمی در مواجه با برخی مسایل از خود نشان می دهند. به عنوان مثال هنوز اهالی بازار سرمایه از نظر صریح و واضح این دو وزارتخانه در خصوص افزایش نرخ بهره مالکانه و نیز رشد پنج برابری قیمت خوراک گاز پتروشمی ها با خبر نیستند بطوریکه مشخص نیست این افزایش قیمت ها نظر دولتی ها بوده که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده یا نمایندگان ملت اقدام به طرح و تصویب این دو موضوع اخیر در مجلس نموده اند، از همین رو اهالی بازار سرمایه تقاضا دارند تا وزارتخانه های اقتصاد، نفت و صنعت و معدن و تجارت نظر واضح خود را در خصوص مصوبه جدید مجلس در خصوص رشد نرخ گاز پتروشیمی ها و بهره مالکانه بدانند. چراکه این موضوع با توجه به سهم 40 درصدی دو صنعت مذکور در بازار سرمایه سبب تلاطم و عکس العمل های شدید سهامداران در بورس می شود.

آقای رییس جمهور شما در مصاحبه قبلی در رسانه ملی به طور شفاف و واضح از مردم خواستید تا با دوری از سفته بازی های برخی افراد سود جو سرمایه خود را از بازارهای موازی با بورس خارج کرده و به این بازار منتقل نمایند حال که امروز مردم وارد این بازار شده اند باید اینگونه از آنها پذیرایی شود؟ از همین رو اهالی بازار سرمایه از شما تقاضا دارند تا در این بازار پرنوسان و ناامید این روزهای بورس با پاسخگویی به دو سوال در برنامه گفتگوی زنده تلویزیونی امشب خود مجدداً امید را به بازار سرمایه و سهامداران آن باز گردانید.

نخست آنکه نظر شما در رابطه با بازار سرمایه فعلی و سرمایه گذاری در آن چیست و آیا حباب عامل افت قیمت های اخیر سهام شرکت ها شده است؟

دوم آنکه نظر شما در خصوص افزایش نرخ خوراک گاز شرکت های پتروشیمی و نیز رشد بهره مالکانه که هر دو صنعت مذکور جمعاً سهم 40 درصدی در بازار سرمایه دارند و از سهامداران حقیقی و خرد زیادی نیز برخوردارند، چیست؟

چطور می شود که شخصی همچون آقای توکلی نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی مبدع طرح تثبیت قیمت ها در کشور بود امروز خواهان آزادسازی قیمت ها در کشور می باشد؟!

آقای رییس جمهور مطمئن هستیم که تدبیر شما می تواند مجدداً امید را به دماسنج اقتصاد کشور که همانا بازار سرمایه است باز گرداند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: گفتگوی روحانی بعد از خبر ساعت 21 در شبکه یک

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب