اونس طلا در آرزوی رسیدن به 1270 دلار!

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
طلا و دلار

بازار طلا جهانی با بازگشت خریداران چینی روز گذشته با افزایش نرخ ها مواجه شد. طی هفت روز گذشته خریداران چینی در تعطیلات سال نو به سر می بردند به طوری که در غیاب حمایت فیزیکی از سوی فعالان آسیایی اونس جهانی تحت تأثیر نوسانات دلار و شاخص سهام جهانی حرکت می کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، در بازار سکه نقدی با ثبات نسبی دلار و در غیاب اخبار سیاسی تأثیر گذاری سکه امامی کانال 870 هزار تومانی را حفظ کرد به تبع آرامش نسبی و البته روزهای کم استقبال بازار طلا و ارز، دلار نیز در کف قیمتی 2950 تومانی معامله می شد.

در این میان به نظر می رسد پس از اجرایی شدن توافقات ژنو و حتی با امید گشایش های ارزی بیشتر با کاهش تقاضا در بازار ارز روبرو هستیم البته غیاب سفته بازان و کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بازار سکه و ارز نشان از نوسانات معقول این دو بازار خبر ساز دارد.

در سوی دیگر اما بازار آتی بیش از نقدی و ارز افت تعداد معاملات و نوسان ها را تجربه می کند. سررسیدهای بازار طی هفته گذشته کف نوسان صفر تا یک درصدی را حفظ کردند. همچنین از 20 بهمن سررسید شهریور ماه به جمع 4 سررسید فعال دیگر می پیوندد. با وجود رکود نسبی چند ماه اخیر این بازار برخی از فعالان هنوز ایمان خود را به سررسیدهای آتی از دست نداده اند و معتقدند این بازار پتانسیل جهش ناگهانی قیمت را دارد و از جمله دلایل آنها ادامه عملکرد نه چندان مثبت بازار سهام پس از رکورد شکنی های اخیر است با خروج سرمایه ها از بازار سهام مقصد بعدی معامله گران بازار طلا ، ارز و مسکن خواهد بود.

با این حال به نظر می رسد با ادامه جو مثبت سیاسی ناشی از اجرای توافقات ژنو، خبر سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ماه مارس و دیدارهای آتی ایران و 1+5، چشم انداز کوتاه مدت بازارها کاهشی خواهد بود.

طی هفته طلای جهانی نوسان قیمتی در محدوده 1240 تا 1250 دلاررا تجربه کرد و در اواخر هفته با بازگشت حمایت تقاضا فیزیکی از آسیا در معاملات آسیایی اونس با رشد قیمت مواجه شد و به کانال 1260 دلاری بازگشت.

بدین ترتیب طی ساعات معاملاتی پس از انتشار شاخص مدعیان بیکاری آمریکا که کاهش نسبی را نشان می داد معامله گران با احتیاط چشم انتظار انتشار آتی شاخص لیست حقوق بخش غیر کشاورزی آمریکا بودند. در نهایت انتشار آمار نه چندان مثبت لیست حقوق بخش غیر کشاورزی آمریکا باعث جهش قیمت در معاملات آتی طلا شد به طوری که طلای تحویل ماه آوریل با رشد حدود 5 دلاری قیمت 1261 دلار و 80 سنتی را ثبت کرد. طلای خالص نیز در معاملات شب گذشته با رشد پله های از مدار 1265 دلار نیز گذشت و چشم به ثبت رکورد 1270 دلاری داشت.

برخی از معامله گران معتقدند آمار متناقض از بخش اشتغال آمریکا مسئولین فدرال رزرو را به تجدید نظر در مورد ادامه برنامه کاهش محرک های مالی وادار خواهد کرد. به هر روی پس از افت شدید طلا در سال گذشته رشد هفتگی بیش از یک درصدی اونس نشان از بهبود وضعیت بازار فلزات دارد.

معاملات طلای جهانی هفته گذشته رشد بیش از یک درصدی را ثبت کرد اما نقره با پیشی گرفتن از طلا صعود هفتگی 4 درصدی را تجربه کرد.

در پایان این گزارش می افزاید اونس جهانی در نهایت قیمت پایانی 1266 دلار و 7 سنتی را ثبت کرد و امروز سکه نقدی در محدوده 883 هزار تومانی و دلار در بازه 2960 تومانی خرید و فروش می شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: قیمت اونس جهانی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب