“ومعادن” در فلات ایرانیان سهامدار شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

 به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری تسنیم، نجمی هاشمی فشارکی مدیر عامل یک شرکت سرمایه گذاری از مشارکت این مجموعه با بزرگترین هلدینگ معدنی بورسی (ومعادن) خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، 10 درصد از سهام شرکت 23 میلیارد تومانی فلات ایرانیان را خریداری کرده است و همچنین در اصلی‌ترین شرکت زیرمجموعه فلات یعنی کک طبس سرمایه گذاری عظیمی انجام داده و 51 درصد از این شرکت ارزنده را تحت تملک خود در آورده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان با اشاره به نیاز 3 میلیون تنی سالانه کشور به کک گفت: حدود نیمی از این کک توسط ذوب آهن مصرف می شود؛ در این بین سهم صنایع متفرقه فولاد حدود یک میلیون تن است، درحالی که پیش‌بینی می شود برای سال 93، حدود یک میلیون و 300 هزار تن از کک مورد نیاز کشور توسط ذوب آهن اصفهان تولید شود.400 هزار تن از این نیاز را کارخانه زرند کرمان تولید می کند، برای کارخانۀ کک طبس نیز از نیمه دوم سال 93 تولید سالانه 450 هزار تن پیش‌بینی شده است و امیدواریم در سال 94 به 600 هزار تن افزایش پیدا کند.

وی  با اشاره به اهمیت تولید کک در فولاد سازی خاطر نشان کرد: شرکت ذوب آهن در سال 91 بابت واردات یک کشتی کک متال، 13 تا 15 میلیون یورو هزینه کرده است؛ در واقع آمار گمرک بیانگر آن است که در سال 91، کک متال با اختصاص رقمی بالغ بر 700 میلیون یورو بعد از گندم، دارو و آهن آلات چهارمین رقم بزرگ وارداتی ارز کشور را به خود اختصاص داده است؛ بر این اساس، کک صنعت مهم و استراتژیکی است.

نجمی هاشمی  با اشاره به اینکه پس از به بهره‌برداری رسیدن پروژه کک سازی شرکت کک طبس وارد فرابورس می‌شود، گفت: پروژه‌ دیگری نیز در دست انجام است که با مشارکت بنیاد برکت کار خود را شروع کرده و قرار است هزار متر مکعب در روز بتن پیش‌ساخته (مشابه محصولات برند هبلکس) تولید کند.

در ادامه نیز مرتضی علی اکبری مدیر مالی و اقتصادی سرمایه گذاری توسعه معادن فلزات با تأیید سرمایه گذاری این هلدینگ در فلات ایرانیان گفت:  پس از سهامداری 51 درصدی در کک طبس، 10 درصد از سهام فلات ایرانیان را خریداری کرده تا بتوانیم از پتانسیل های بالقوه این شرکت در آینده بهره مند شده و نقش بیشتری در صنعت کلیدی تولید کک در کشور داشته باشیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار شرکت های بورسی, ومعادن

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب