بورس پتانسیل بازگشت به روند صعودی را دارد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

معمولاً این سرمایه گذاران غیر حرفه ای هستند که به دلیل عدم اطلاع کافی از نحوه تأثیرپذیری شرکت ها و صنایع از اخبار مختلف سریعاً تحت تأثیر قرار می گیرند و در صف های فروش اقدام به عرضه سهام خود می نمایند.

رییس هیأت مدیره کارگزاری توسعه سهند با بیان این مطلب به خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: عدم وجود ثبات و شفاف نبودن اطلاعات پیرامون بازار سرمایه می تواند باعث ضرر یک سری افراد حقیقی تازه وارد گردد در حالی که سرمایه گذاران حرفه ای با تکیه بر تجربه خود رفتار مناسب تری در جهت کاهش ریسک معاملاتی خویش به کار می گیرند.

فرید آروین افزود: لزوم بالا بردن اطلاعات مالی برای سرمایه گذاری در این بازار امری است اجتناب ناپذیر است تا شخص سرمایه گذار با استفاده از معیارهای درست و منطقی بتواند اقدام به سرمایه گذاری کند و در نوسانات و روندهای نزولی و صعودی بازار سرمایه توانایی واکنش صحیح را پیدا کند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص رفتارهای متولیان بازار سرمایه عنوان کرد: بورس در کل بازاری است که نسبت به چشم انداز آینده شرکت ها امروز واکنش نشان می دهد بنابراین اتفاقاتی که در چند هفته اخیر متولیان بازار سرمایه اعم از مدیران سازمان بورس و نمایندگان مجلس رقم زنند می توانست با مدیریت بهتری صورت گیرد تا با واکنش شدید و بی منطق در سهام خیلی از شرکت ها مواجه نگردیم.

رییس هیأت مدیره کارگزاری توسعه سهند در خصوص توانایی بازار برای کسب سود ابراز داشت: با توجه به اصلاح صورت گرفته و رسیدن قیمت سهام بسیاری شرکت ها به کف قیمتی و توجیح پذیر بودن سرمایه گذاری در آنها به نظر می رسد همچنان بازار توانایی یک رونق و رشد قیمتی طی سال جاری و حتی سال آتی را داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عوامل تأثیرگذار بر بازار سرمایه عنوان کرد: عوامل اقتصادی و سیاسی داخلی و خارجی بر بازار سرمایه تأثیر می گذارند. در چند روز اخیر ابهامات بودجه ای و نرخ خوراک و بهره مالکانه تعیین تکلیف شد در خصوص عوامل خارجی هم شاهد پیشرفت های خوبی هستیم که می تواند با گذر زمان به ثبات بازار منجر گردد.

ولی به دلیل بی اعتمادی و نبود آگاهی در بازار سرمایه شاهد واکنش های غیر منطقی هستیم به طوریکه سایر گروه هایی که در واقع به اخبار نرخ خوراک و بهره مالکانه ارتباط چندانی نداشتند هم در جهت نزولی حرکت کردند که این موضوع نشان دهنده نا بالغ بودن بازار سرمایه می باشد.
در خاتمه آروین یادآور: چیزی که واضح است این است که همه شرکت های فعال در یک صنعت خاص مثل پتروشیمی و یا معدنی به یک نسبت از افزایش میزان نرخ خوراک و یا بهره مالکانه تأثیر نمی پذیرند بنابراین رفتار یکسان آنها نباید ادامه دار باشد از طرفی سهام شرکت های بنیادی و دارای طرح ها و پروژه های فراوان در بازار کم نیست لذا کماکان بازار پتانسیل برگشت به روند صعودی را دارا می باشد اما نباید فراموش کرد که در مقاطعی این امکان وجود دارد که بازار با نوسان همراه شود که این موضوع در ذات بازار سرمایه می باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب