معنی حباب را هم فهمیدیم!

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، اتفاقات روز جاری در بورس مانند روزهای گذشته ارزش آن را ندارد که بیان شود و در این خصوص تنها نگاهی گذرا به تابلوی بورس کافی است؛ حدیث مفصل بخوانید از مجمل!

ما که خسته شدیم بس که گفتیم روزهای خوش در راه است و امید دادیم که یکی از تدابیر طلایی مسئولین کارگر خواهد شد که نشد؛ اما این سوال باقی مانده است که آن دسته از مسئولینی که اعتقاد داشتند حبابی در بورس نبوده و رشد بورس در این سال کاملاً منطقی و بنیادی بوده است، اکنون کجا هستند تا پاسخ دهند که افت بیش از ده درصدی شاخص و از دست رفتن بیش از نیمی از ارزش پرتفوی سهام سرمایه گذاران بورسی به خصوص حقیقی ها، اگر ترکیدن حباب نیست، آیا چیز دیگری غیر از بحران هست یا خیر!

هرچند که هنوز می توان با بررسی کردن وضعیت ابتدای سال شاخص و مقایسه آن با مقطع کنونی، تابلوی موفقی از بورس را ارایه داد. ولی واقعیت چیز دیگری است و چنانچه شاخص قیمت در نظر گرفته شود شاید بتوان وضعیت واقعی بورس را نشان داد. بطور قطع بسیاری از افراد که در سال جاری در بورس فعالیت داشته اند چنانچه سودی هم شناخته باشند، در این مقطع و در بهترین حالت تنها موفق شده اند اصل پول خود را حفظ کنند. با این تعریف می توانید حساب کنید که تازه وارد ها که با تبلیغات مسئولین و حقوقی وارد بازار سرمایه شده اند الان در چه وضعیتی قرار دارند.

در پایان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که با تحولات روزهای اخیر درک جدیدی از حباب بورس، حمایت حقوقی ها و بسیاری دیگر از این لغات را هم فهمیدیم. هنوز خاطرمان هست که در دی ماه امسال همه مسئولین و حقوقی ها به ارزندگی بورس تأکید داشتند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
 1. اگه بورس و بورس بازی اینه به محض برگشت یا ایجاد فرصت درحالت سبز بایستی خداحافظی کرد.
  تجربه ای بود تلخ اما کار آمد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب