تغییر در نحوه انتشار اطلاعات در سایت کدال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در حال حاضر، شرکت های بورسی پس از تهیه صورت های مالی و تأیید نهایی توسط حسابرس و مدیر عامل شرکت، اطلاعات مذکور را به سازمان بورس ارسال می کنند. در این مرحله ناظر بازار و کارشناس سازمان بورس به بررسی اطلاعات دریافتی از شرکت ها پرداخته و در صورت ابهام در گزارشات شرکت ها، این گزارشات مجدداً به شرکت مربوطه جهت اصلاح باز گردانده می شود. در مرحله نهایی نیز پس از تأیید قطعی سازمان بورس، اطلاعات روی سامانه کدال قرار می گیرد و کلیه سهامداران می توانند آن را مشاهده کنند. در واقع این اطلاعات با یک فاز تأخیر پس از اعمال نظر سازمان بورس در اختیار سهامداران قرار می گیرد.

در این راستا بورس نیوز با ارایه نظرسنجی، نظر سهامداران در رابطه با انتشار همزمان اطلاعات شرکت ها برای کارشناسان سازمان بورس و سهامداران را در سایت کدال جویا شد که طبق آمار به دست آمده از مجموع 4767 نظر، 91.23 درصد موافق این راهکار هستند.

حال با توجه به اینکه این راهکار، باعث از بین رفتن رانت در اطلاعات، دقت بیشتر در ارسال اطلاعات توسط مدیران شرکت ها و همچنین مطع شدن سهامداران از اطلاعات مالی شرکت ها در زمان توقف نماد می شود. در نتیجه می توان به لزوم انتشار همزمان اطلاعات شرکت ها برای کارشناسان سازمان بورس و سهامداران در سایت کدال پی برد.

بنابراین انتظار می رود با توجه به اینکه بازیگران اصلی بازار سرمایه سهامداران خصوصاً حقیقی ها می باشند، در جهت بهبود قوانین موجود گام مثبتی برداشته شود. لازم به ذکر است طبق آمار 91.23 درصد سهامداران موافق اجرای این راهکار می باشد لذا پیشنهاد می گردد که سازمان بورس همراه با آغاز سال جدید با انتشار اطلاعیه ای طرح مذکور را اجرایی کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
2 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب