خروج از بازار در این قیمت‌ها مناسب نیست

اخبار بورس
اخبار بورس

اتفاقی که برای شاخص کل بورس افتاده دقیقا در تصویر مشخص است. طی 4 ماه از اواسط شهریور تا دی شاخص بطور هیجانی 50 درصد رشد کرده و از شیب ملایم صعودی فاصله گرفته است. رشدی هیجانی که فقط و فقط بخاطر خبر بوده نه بهبود شاخص های اقتصادی کشور یا صنعت.

بنابراین این حباب در حال تخلیه شدن است. معمولا هیجانات خودشان را با هیجانات جبران می کنند و این نزول را هم باید واکنش به همان صعود هیجانی بدانیم. تا زمانی که تحلیه حباب به خط آبی رنگ محدود بشود یعنی شیب صعودی میل به کم کردن زاویه نداشته باشد خروج از بازار (در این قیمت ها) بی معنی است. بسته به اینکه زمان و سرعت ریزش چقدر باشد نقطه برخورد کندل ها با این خط تعیین می شود.

پس به زبان ساده قیمت های فعلی به هیچ وجه نقطه خوبی برای خروج از بازار نیست (تعویض سهام موضوع دیگریست). حتی برای افراد صبور، ریسک پذیر، آینده نگر برخی سهام (نه همه) در قیمت های بسیار بسیار خوبی برای خرید قرار دارد.
تنها زمانی باید بفکر خروج از بازار بود که کندل ها مایل باشند به زیر خط آبی رفته و در آن منطقه باقی بمانند که در آن وضعیت از هر صعودی باید استفاده کرد برای خروج (احتمال وقوع این مورد را تقریبا صفر می دانم مگر اینکه رخدادهای منفی بزرگی در کشور رخ دهد)
هفته بعد را بهتر از هفته جاری می دانم.

برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

<a title=تحلیل تکنیکال شاخص بورس” src=”http://dl.bourseiness.com/2014/02/shakhes-23-bahman-1024×572.gif” width=”625″ height=”349″ />

نقل از : هامون

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.