سهامداران بابت افزایش 3 درصدی اوراق مشارکت، بازار را ترک نمی‌کنند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

سهامداران بورس برای بازدهی سه درصدی در سررسید 6 ماهه ، سرمایه های خود را از بازار خارج نمی کنند مگر اینکه افرادی بخواهند رفتار هیجانی و بی منطقی نشان بدهند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، ابراهیم عنایت مدیرعامل کارگزاری بانک پارسیان، با بیان مطلب فوق گفت: افزایش 3 درصدی سود اوراق مشارکت، رقمی نیست که بتواند تأثیری بر بازار سرمایه بگذارد نهایت تأثیر آن افزایش نرخ تمدید این اوراق است.

وی افزود: کسانی که با بازدهی این بازار آشنا هستند ، هیچگاه بابت این ارقام سرمایه خود را از بازار خارج نمی کنند مگر اینکه از جمله سهامداران حرفه ای بازار نباشند.

عنایت با اشاره به اینکه حداقل بازدهی بازار سرمایه بین 30 تا 40 درصد است، اظهار داشت: افزایش 3 درصدی هیچ تأثیری در بازار سرمایه که حداقل نرخ بازدهی در حد نرخ تورم است، ندارد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به پایین بودن نرخ بهره در کشورهای غربی خاطر نشان کرد: در کشورهای غربی که نرخ تورم پایین و نرخ بهره بالا است، 25 صدم درصد هم می تواند بازار سرمایه را متأثر کند به عبارتی وقتی نرخ بهره نزدیک به صفر یا زیر 5 درصد است بانکهای مرکزی نسبت به افزایش و کاهش نرخ بهره  در حد 25 صدم درصد عمل می کنند.

مدیر عامل کارگزاری بانک پارسیان گفت: معمولاً انتشار اوراق مشارکت برای افراد کم ریسک جامعه طراحی شده که حتی انتظار بازدهی در حد تورم را هم ندارند اما افرادی که وارد بازار سرمایه می شوند، حداقل انتظارشان حفظ سرمایه شان با رشد تورم است.

وی ادامه داد: در کشور ما نرخ تورم نزدیک 40 درصد است، نقدینگی رشد بالایی دارد بنابراین هیچ دلیل منطقی جز بروز رفتارهای هیجانی که این روزها در بازار سرمایه زیاد دیده می شود، دلیلی برای خروج سرمایه از بازار سرمایه برای خرید اوراق مشارکت وجود ندار

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب