قیمت‌ سهام در بازار جذاب شد / عدم تأثیر نرخ جدید اوراق بانک مرکزی بر بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با تشریح دلایل عدم تأثیرگذاری اوراق جدید بانک مرکزی بر بورس، گفت: قیمت‌ها در بازار سهام جذاب شده و قیمت‌ها به سرعت به روال گذشته باز می‌گردد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، حسین خزلی خرازی با اشاره به اقدام اخیر بانک مرکزی برای افزایش نرخ اوراق مشارکت، اظهار داشت: دولتها معمولا در پایان سال برای جذب نقدینگی جامعه چنین اقدامی انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه قرار بود جذب نقدینگی از طریق بازار سرمایه و با شیوه انتشار اوراق خزانه اسلامی در بازار ثانویه انجام شود، افزود: در شرایطی که بیش از یک ماه است، بورس رونق ندارد، انتشار اوراق مشارکت، کار موازی با بازار سرمایه است.

خرازی گفت: اکنون شرکت‌های تامین سرمایه صکوک یا اوراق مشارکت را پیش از این با نرخ‌های 23 و 24 درصد به راحتی پرداخت می‌کردند و اوراق جدیدی که بانک مرکزی رونمایی کرده، جذابیتی ندارد چرا که نرخ مؤثر بهره آن به نسبت اوراق قبلی، چندان بالا نیست.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه اکنون بورس متأثر از دیگر اخبار منفی شده است، گفت: خبر انتشار اوراق مشارکت به شیوه جدید نمی‌تواند تاثیری بر بازار داشته باشد.

وی ادامه داد: اکنون سرمایه‌گذاران سهام خود را با 30 تا 40 درصد پائین‌تر حاضر نیستند، فروخته و با اوراق جدید بانک مرکزی معاوضه کنند.

خرازی با تاکید بر اینکه بازار بزودی افت شدید را با سرعت جبران خواهد کرد، گفت: فعالان بازار به خوبی می‌دانند که سهم‌هایی که با سرعت تنزل قیمت داشته باشند، به همان شکل جبران خواهد شد.

این مدیرعامل کارگزاری درباره شرایط فعلی بازار برای خرید سهام خاطرنشان کرد: اکنون با توجه به افت قیمت‌ها، فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری است و برخی که کف بازار را تشخیص نمی‌دهند، در این قیمت‌ها به صورت خرد خریداری می‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نرخ مؤثر سود واقعی این اوراق در 6 ماه گذشته 10 درصد است، گفت: سرمایه‌گذاران بورسی در مدت 3 روز می‌توانند این بازدهی را به دست آورند، بنابراین انتشار این اوراق برای فعالان بازار سهام جذابیتی ندارد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب