سهامداران مایوس ، مدیران محفوظ

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز وضعیت بازار سرمایه این روزها بسیاری را به یاد خاطرات گذشته خود انداخته است روزهایی که گفته می شد کشور تحت شدیدترین فشار های تحریمی بود و منتقدان دولت قبلی نیز متفق القول اصرار داشتند که دولت هزینه اداره کشور را با برخی تصمیمات اشتباه خود افزایش داده است اما در عین حال در تمامی آن روز ها بورس حال روز بسیار بهتری داشت.

با روی کار آمدن دولت جدید امید ها افزایش یافت چراکه شعار این دولت تدبیر و امید بود و قرار بود با کاهش فشارها خارجی شرایط بهتری حکمفرما شود.

از همین رو بود که برای اولین بار در تاریخ بورس با روی کار آمدن دولت جدید نه تنها بورس افت نکرد بلکه با سرعت بیشتری نرخ رشد بورس ادامه یافت .

اخبار خوبی هم در این ماهها منتشر شد و عملا نیز تحریمها کاهش یافت و دولتی ها ادعا می کنند شرایط بهبود یافته است.

اما به یکباره بورس از اواسط دی ماه ساز مخالف زد و به یکباره حجم معاملات کاهش یافت و سهم ها شدیداً با افت ارزش روزانه مواجه شد روندی که تاکنون نیز ادامه دارد و از قرار حالا حالا هم قرار نیست فرجی حاصل شود.

حقوقی ها که با خیال راحت در اوج از بورس خداحافظی کردند مسئولین هم که انگار نه انگار …البته چرا داشت از قلم می افتاد مهمترین اقدام صورت گرفته صرف صبحانه کاری بود که تاچندی پیش رونق خوبی هم داشت.

اما با توجه به اینکه بورس درآن شرایط سخت توانست رشد کند پس راهی نمی ماند که به این استدلال برسیم که شرایط در حال حاضر بسیار سخت تر است به عنوان مثال به احتمال فراوان بخشی از کشور در حال حاضر درگیر جنگ داخلی شده یا اینکه ایران عملاً باقدرتهای جهانی وارد جنگ شده است یا اتفاقاتی از این دست!که ما از آن بی خبریم .

خوب جای شکرش باقی است که در حال حاضر هیچ کدام از این شرایط را عملا ًمشاهده نمی کنیم و در این بین فقط یک سوال باقی می ماند آن اینکه دیگر چه اتفاقی باید رخ دهد که مسئولین بازار سرمایه باور کنند این روند یک روند اصلاحی طبیعی نیست.

کلام آخر هم سخنی از دل سهامداران بورس خطاب به ریس جمهور محترم،آقای رئیس جمهور برنامه عملی شما و تیم اقتصادی دولت محترم در قبال بازار سرمایه چیست ؟

جواب به این پرسش دست کم می تواند تکلیف خیلی ها را روشن سازد آقا ریس جهمور بهتر است بدانید این روزها اهالی بازار سرمایه از اقدامات گروه شما در بورس مایوس شده اند و خواهان بازگشت همان تفکرات قبلی هستند البته از پیش جواب خودمان را می دانیم برای اصلاح ساختار اشتباه قبل نیاز به زمان داریم…

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب