تحرک حقوقی‌ها در بازار دیروز (شنبه 27 مهر)

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

معاملات روز گذشته تالار شیشه ای در حالی سپری شد که شاخص کل با یک هزار و 634 واحد صعود از 72 هزار و 766 واحد به 74 هزار و 400 واحد رسید.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، ارزش معاملات روز مذکور با نزدیک به 86 درصد رشد نسبت به روز قبل از آن به هفت هزار و 464 میلیارد ریال دست یافت که بیش از 84 درصد آن مربوط به معاملات خرد و مابقی مربوط به معاملات بلوکی بوده است. همچنین از هفت هزار و 464 میلیارد ریال ارزش معاملات دیروز بیش از 51 درصد حجم خرید و بیش از 43 درصد فروش سهام را حقیقی ها رقم زده اند.

حجم معاملات نیز طی روز اخیر با بیش از 52 درصد افزایش نسبت به روز قبل از آن به یک هزار و 122 میلیون سهم و حق تقدم صعود کرد.

همچنین سه نماد “شبندر“، “تاپیکو” و “فارس” پربیننده ترین نمادها طی معاملات روز گذشته بودند که در دو نماد “شبندر” و “فارس” بیشترین حجم معاملات به حقیقی ها اختصاص داشت، حال آنکه در نماد “شبندر” فروش حقوقی ها بیش از خرید آنها بوده است. در نماد “تاپیکو” نیز خرید حقیقی ها بیش از فروش آنها بوده است.

در این میان بانک ایران زمین 12 میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری شاهد را به پرتفوی بورسی خود افزود و دو میلیون سهم “وصنعت” به تملک شرکت نوآوران مدیریت سبا درآمد.

شرکت افق نیلی خلیج فارس نیز نزدیک به 60 میلیون سهم بیمه ملت را خرید.

این در حالی است که عده ای از حقوقی های بازار در نقش فروشنده ظاهر شدند و اقدام به فروش سهام تحت تملک خود کردند.

در این بین شرکت سرمایه گذاری غدیر نزدیک به 100 میلیون سهم شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان را فروخت و بیش از دو میلیون سهم “کگل” توسط شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید عرضه شد.

بانک توسعه صادرات ایران فروشنده نزدیک به شش میلیون سهم “وامید” بود و شرکت گروه مالی مهر اقتصاد بیش از یک میلیون سهم “حتاید” را واگذار کرد.

طی معاملات روز گذشته سه میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری سایپا از پرتفوی بورسی شرکت سایپا خارج شد و در نماد “خبهمن” شرکت های سرمایه گذاری اعتضاد غدیر و نیز سرمایه گذاری توسعه نور دنا به ترتیب عرضه کننده بیش از دو میلیون و پنج میلیون سهم آن بودند.

شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی بخش اول دارایی 100 میلیون سهم “تاپیکو” را به فروش رساند و شش میلیون سهم بیمه ملت از تملک شرکت سرمایه گذاری تدبیر خارج شد.

همچنین شرکت های سرمایه گذاری سمند و نیز سرمایه گذاری صنعت و معدن به ترتیب شش میلیون و یک میلیون سهم شرکت ایران خودرو را عرضه کردند و بانک تجارت فروشنده 21 میلیون و پانصد هزار سهم “ونیکی” بود.

بانک رفاه کارگران نیز بیش از یک میلیون سهم “شپنا” و شرکت سرمایه گذاری هامون سپاهان بیش از دو میلیون سهم “شبریز” را از سبد سرمایه گذاری های خود خارج کرد.

همچنین دو میلیون سهم بانک سینا توسط شرکت سرمایه گذاری توسعه نور دنا عرضه شد و شرکت بازرگانی تدارکات کارآمد پویا ابریشم 40 میلیون سهم بانک تجارت را فروخت.

در پایان این گزارش می افزاید، شرکت گروه مالی ملت پنج میلیون سهم “شبندر” و دو میلیون سهم “شپنا” را از سبد بورسی خود خارج کرد و شرکت سرمایه گذاری سیمان تأمین عرضه کننده بیش از یک میلیون سهم شرکت سیمان فارس و خوزستان بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب