نگاهی به بازار بورس شنبه 26 بهمن

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

امروز شنبه 26 بهمن، شاخص بورس با رشد جزیی بکار خود پایان داد البته این روند جزیی هم با افت و خیز بود بطوریکه در ابتدا شاخص افت کرد اما در ادامه با یک رشد جزیی توانست تا پایان وقت این برتری جزیی را حفظ نماید. امروز همچنین شاهد توقف نمادهای همراه اول ،حفاری و داروسازی کوثر بودیم که دلیل توقف نماد همراه تعدیل درآمد عنوان شده است. گفتنی است همراه اول در گزارش قبلی سود هر سهم شرکت اصلی را 10653ریال اعلام نموده بود که در گزارش جدید با 21 درصد رشد این رقم به 12622ریال افزایش یافته است. همچنین البرز دارو نیز سود خود را در گزارش جدید با 25 درصد رشد اعلام داشته است.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، گروه های خودرویی، مالی ها و فرآورده های نفتی امروز بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند. در گروه خودرویی همچنان با فشار عرضه روبرو است و اکثر نمادهای این گروه با افت قیمت بکار خود پایان دادند اما در گروه مالی و به خصوص بانکی ها شرایط متفاوت بود در این گروه امروز هرچند عرضه و تقاضا در حالت تعادل قرار داشت اما میل به خرید در نمادهای این گروه موجب شد تا اکثر نمادهای این گروه با رشد قیمت بکار خود پایان دادند در گروه فرآورد های نفتی هم در مجموع میل به رشد در نماد های آن بیشتر از افت بود.

گروه پتروشیمی که همچنان با توقف نماد روبروست اما با افزایش احتمال در خصوص تجدید نظر در نرخ خوراک پتروشیمی ها فضا اندکی بهبود یافت اما توجه داشته باشید که این فقط یک گمانه رسانه ای است و هنوز هیچ اظهار نظر رسمی در این خصوص دیده نشده است.

برای بهبود اوضاع مسئولین دست بکار شده اند و محدودیت هایی را برای عرضه ها در نمادهای بورسی تعبیه کرده اند که امید واریم کارگر واقع گردد بطور قطع تا اثرات چنین تصمیماتی بطور کامل مشخص شود احتیاج به زمان است. اما از دست رو دست گذاشتن به مراتب بهتر است.

خارج از بازار سرمایه نیز اقداماتی در حال انجام است که از آن جمله می توان به جلسه ای با عنوان تقویت بازار سرمایه و با حضور وزیر اقتصاد انجام شد که خبر خوبی محسوب می شود.

اما نکته جالب اینکه در حالی که کما بیش بسیاری در حال کمک کردن به شرایط بازار سرمایه هستند اما بنظر می رسد فعالان بازار سرمایه قصد ندارند خودشان هم کمکی به بهبود شرایط کنند و همچنان با اقدامات نسجیده از بازگشت شرایط به حالت عادی جلوگیری می کنند یا به اصطلاح با دست خود بنزین بر آتش روشن شده بریزند. بد نیست بعد از اینکه برای شرایط بورس به زمین و آسمان انتقاد کردیم این انتقاد را هم از فعالان بازار سرمایه داشته باشیم که در شرایط بحرانی بد نیست آتیش بیار معرکه نشد که به این ترتیب می توان امیدوار بود در شرایط مشابه که قطعا ًدر آینده هم تجربه خواهد شد کمتر شاهد از دست رفتن سرمایه ها در بازار سرمایه باشیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب