دولت ورود کرد چون افزایش قیمت‌ها در بورس حبابی شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ جلسه علی طیب نیا با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیرعامل شرکت بورس تهران، مدیرعامل فرابورس و دیگر مدیران و فعالان بورسی بعدازظهر امروز در وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

علی طیب نیا در این نشست گفت: اعتماد مردم به بازار سرمایه حاکی از خوشبینی مردم نسبت به آینده این بازار و رسیدن به شرایط بهتر بود.

وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با تکیه بر اعتماد مردم برنامه ریزی هایی را اتخاذ کرد که در نهایت اعتماد مردم به دولت جذب شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: مردم نیاز دارند دارایی و پس اندازهای خود را بالاترین بازدهی و کمترین میزان ریسک حفظ کنند و بهترین مکان برای رسیدن به این هدف بورس است.

طیب نیا افزود: یکی از سیاستهای دولت این بود که با اطمینانی که به مردم می دهد سرمایه ها را به سمت بازار سرمایه سوق دهد.

وزیر اقتصاد یکی از موفقیت های مهم بازار سرمایه در دولت تدبیر و امید را ورود 500 هزار نفر سهامدار جدید در بازار بورس عنوان کرد.

وی تاکید کرد: ما به دنبال افزایش قیمت نیستیم بلکه به دنبال افزایش ارزش بازار و حجم بازار هستیم.

طیب نیا با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ورود سهام عدالت به بازار سرمایه اظهار داشت: شفاف ترین و مناسب ترین گزینه برای واگذاری، بازار بورس می باشد.

وی در خصوص نوسانات اخیر بازار سرمایه کشور نیز گفت: افزایش قیمت ها حباب گونه بود و به همین دلیل دولت تصمیم گرفت در جهت پیشگیری از تبعات احتمالی آن ورود پیدا کند.

وزیر اقتصاد افزایش قیمت خوراک پتروشیمی را بعنوان یکی از دلایل نوسانات اخیر بازار سرمایه برشمرد و خاطر نشان کرد: بازار سرمایه و صنایع پتروشیمی آمادگی پذیرش قیمت زیر 10 سنت را دارند که با مذاکرات صورت گرفته امیدواریم مجلس نسبت به این موضوع مساعدت نماید.

طیب نیا همچنین از عرضه سهام خرد در بازار خبر داد و گفت: با عرضه سهام خرد در بازار جلوی رشد بی رویه افزایش قیمت گرفته شد.
به گزارش شادا؛ وی بر لزوم تامین مالی توسط حقوقی های بازار برای تقویت صندوق ثبات و تقویت متوازن بازار اولیه و ثانویه تاکید کرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب