ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا در هفته جاری

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
طلا و دلار

 به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو، قیمت طلا در هفته گذشته یکی از بیشترین افزایش های خود را از ماه اگوست تاکنون تجربه کرد و فعالان بازار گفتند که ممکن است فلز زرد این روند رو به افزایش را ادامه دهد.

قیمت هر اونس طلا برای تحویل در ماه آوریل روز جمعه در بازار نیویورک به 1318 دلار و 60 سنت رسید که 4.4 درصد رشد را در طی یک هفته نشان می دهد. این بیشترین رشد قیمت هفتگی از 6 نوامبر سال گذشته تاکنون بود. قیمت نقره نیز روز جمعه افزایش یافت و به 21.421 دلار در هر اونس رسید و رشد قیمت 7.4 درصدی را در طول هفته گذشته به ثبت رساند.

از بین 26 تحلیلگر پاسخ دهنده به سوالات، 20 نفر قیمت ها را برای این هفته افزایشی ارزیابی کردند، 3 تحلیلگر پیش بینی کردند که قیمت ها کاهش یابد و 3 تحلیلگر نیز پیش بینی کردند که قیمت ها در همین حدود باقی بماند.
ریچ دی فالکو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «پیش بینی من از قیمت ها در هفته جاری افزایشی است. اما من فکر می کنم قیمت ها جای رشد زیادی ندارند. آمارهای اقتصادی روز پنجشنبه خیلی ضعیف بودند. اما این زمان سال برای طلا زمان دشواری است، بنابراین من فکر می کنم هرگونه افزایش قیمت کوتاه مدت خواهد بود.»

وی اضافه کرد: «به طور کلی من فکر می کنم قیمت عادلانه برای طلا 950 تا 1000 دلار است و قیمت ها تا پایان امسال به این حد خواهد سید. 1300 دلار همچنان قیمت خیلی بالایی است.»

هفته  جاری قرار است چند آمار اقتصاد منتشر شود و با توجه به ضعیف بودن آمارهای منتشر شده اخیر، تحلیلگران پیش بینی می کنند که این روند همچنان ادامه یابد. فرانک لش، تحلیلگر بازار فلزات گرانبها گفت: «آمارهای ضعیف تا حدودی به افزایش قیمت طلا کمک کرده و اکنون بسیاری از تحلیلگران معتقدند که فدرال رزرو ممکن است در تعدیل سیاست محرک اقتصادی خود اندکی مکث کند. تا زمانی که برخی از آمارهای ماه مارس را مشاهده نکنیم، نمی توانیم تصویر روشنی از وضعیت اقتصاد آمریکا داشته باشیم، بنابراین بحث تاثیر آب و هوا بر قیمت ها همچنان ادامه خواهد داشت. قیمت طلا رشد خود را در هفته جاری ادامه خواهد داد.»

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب