افزایش تولید محصول در “فجام” با اجرای طرحی جدید

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت جام دارو سود هرسهم خود را برای سال مالی 92 بدون تعدیل نسبت به آخرین پیش بینی مبلغ 2064 ریال پیش بینی کرده است همچنین شرکت درگزارش 9 ماهه سال جاری توانسته مبلغ 1554 ریال را که معادل 75 درصد می باشد محقق کند.

در همین راستا مدیرمالی شرکت جام دارو درگفتکو با خبرنگار بورس نیوز اظهارداشت: درحال حاضر شرکت از لحاظ روند تولید و فروش در وضعیت مناسبی قرار دارد بطوریکه سود عملیاتی تحقق یافته برای هرسهم از مرز 77 درصد هم فراتر رفته است. بنابراین پیش بینی می شود بودجه برآوردی شرکت تا آخرسال به طورکامل محقق گردد.

نعمتی در خصوص تأمین مواد اولیه مورد نیاز شرکت عنوان کرد: مشکلی برای تأمین مواد اولیه وجود ندارد و شرکت جام دارو 85 درصد از مواد مورد مصرف خود را ازبازار داخلی و 15 درصد را ازطریق واردات تهیه می کند.

وی افزود: پلی اتیلن و شمش آلومینیوم از طریق بورس کالا تهیه می گردد و تیوب لمینت برای مصارف بهداشتی و غذایی ازخارج وارد می شود.

مدیرمالی شرکت جام دارو پیرامون بهای تمام شده محصولات هم ابراز داشت: با توجه به افزایش میانگین نرخ فروش محصولات درحدود 20 درصد طی سال جاری بهای تمام شده محصولات نیز کاهش یافته است.

این مقام مسئول پیرامون درخواست ارائه شده به سازمان برای افزایش سرمایه 34 درصدی اظهار داشت: گزارش توجیهی افزایش سرمایه به بازرس قانونی شرکت ارائه شد و بازرس هم گزارش خود را به شرکت ارسال نموده است شایان ذکراست مبلغ افزایش سرمایه 10 میلیارد ریال می باشد که از محل سود انباشته تأمین خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه شرکت برای این افزایش سرمایه جهت اجرای طرح جایگزینی ماشین آلات خط تولید تیوب قوطی سازی با آلومینیوم سازی می باشد که درسال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

نعمتی درخصوص تأثیر این جایگزینی ابراز داشت: باتوجه به برخورداری دستگاه جدید از تکنولوژی قابل قبول خواهیم توانست درافزایش حجم تولید و راندمان شرکت تأثیرات مثبتی را مشاهده کنیم.

این مقام مسئول پیرامون صادرات محصولات اظهار داشت: تمام توان شرکت جام دارو در جهت تأمین نیاز بازار داخلی است بنابراین درحال حاضر شرکت برنامه ای برای صادرات محصولات خود ندارد.

مدیرمالی فجام درمورد قیمت محصولات نیز گفت: قیمت محصولات شرکت جام دارو توسط اتحادیه تولیدکننده های تیوب و قوطی فلزی تصویب و ابلاغ می گردد و در حال حاضر تصمیمی برای افزایش نرخ فروش درسال آینده گرفته نشده است چراکه باید منتظر بود تا نرخ دستمزد وقیمت حامل های انرژی برای سال آینده مشخص گردند.

در خاتمه نعمتی درخصوص موانع و مزیت های شرکت جام دارو عنوان کرد: ازموانع موجود می توان به مسئله تامین ارز بانرخ آزاد برای خرید خارجی شرکت اشاره کرد که انتظارمی رود با تخصیص ارز مبادله ای به شرکت های تولیدکننده محصولات بهداشتی ودارویی بتوان درکاهش هزینه تولید وبهای تمام شده حرکت کرد.

مورد دیگری که می توان مطرح نمود شرایط و محدودیت های بسیار در پرداخت تسهیلات بانکی به شرکتهای تولیدکننده می باشد بنابراین شرکت جام دارو سعی نموده تا جایی که ممکن است ازدریافت این تسهیلات صرفه نظر کند وبا اخذ پیش دریافت های مناسب ازمشتری اقدام به تولید محصول نماید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: " فجام"

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب