نوبخت: تلاش می‌کنیم مشکلی که در بورس ایجاد شده کنترل کنیم

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور گفت: دولت در تلاش است مشکلی را که در بازار بورس ایجاد شده حتما کنترل کند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمدباقر نوبخت» در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس در هنگام بررسی پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر واگذاری قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی به دولت در موافقت با این پیشنهاد گفت: حق این بود که نمایندگان مردم امروز از دولت می خواستند که وضعیت ایجاد شده در بورس که باعث شده سهامداران و کسانی که اندوخته های زندگی شان را برای کار، تولید و سرمایه گذاری عرضه کرده اند توضیح دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه این افراد متضرر شده اند و این به دلیل کاری است که خود مجلس انجام داده ولی ما در تلاشیم مشکلی را که در بورس ایجاد شده حتما کنترل کنیم و از تسری آن به دیگر بازارها جلوگیری کنیم.

نوبخت تصریح کرد: واقعیت این است که اگر قرار است در رابطه با بازار بورس توضیحی داده شود آیا مجلس می تواند در این راستا توضیح دهد؟ شما نمایندگان مردم هستید و بیش از سایرین مدافع حقوق آنان هستید.

وی ابراز داشت: شما بدون آن که آثار اقتصادی 15 سنت را برای قیمت گاز پتروشیمی ببینید آن را در قانون آوردید و امروز چنین اتفاقی در بازار بورس افتاد.

نوبخت ادامه داد: دولت به دنبال این نیست که برای این که منابعی به دست آورد افزایش قیمت ایجاد کند ما به دنبال این هستیم که قانونی بین بازار بورس و کسانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند برقرار کنیم و این پشتوانه را به آنان بدهیم. زمانی که شما شرط 15 سنت را به این موضوع اضافه کردید یعنی واگذاری این امر را از دولت گرفتید این گونه مجلس باید خودش جوابگوی خودش باشد که اتفاقات هفته گذشته پیش آمده است و دیگر نمی تواند در این راستا از مسوولان دولت توضیح بخواهد.

وی گفت: اگر این اتفاق نمی افتاد دولت می بایست به صورت جدی به این موضوع پاسخگو می بود من پیشنهادم این است که شما بار دیگر به دولت اجازه دهید تا قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را ارائه کند.

وی تاکید کرد: بهترین پیشنهاد این است که مجلس در جایگاه سیاستگذاری و نظارت عمل کند و به ما اجازه دهد که این موضوع را پیگیری کنیم این گونه مجلس می تواند از دولت توضیح بخواهد.

نوبخت خاطرنشان کرد: در این راستا دولت کارشناسان کافی را در اختیار دارد و به گونه ای عمل خواهد کرد که همه فوایدی که باید برای منافع ملی تسهیل شود ایجاد شده و آرامش به بازار بورس بازگردد.

پیش از این نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بند (ج) تبصره الحاقی 21 مصوب کرده بودند که قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چهارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها به گونه ای تعیین شود که نرخ بازدهی داخلی ارزی سرمایه گذار این واحدها تا 25 درصد باشد به شرط این که از 15 سنت در هر مترمکعب کمتر نباشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب