افزایش سرمایه 400 درصدی “خاهن”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 90 ریال بوده است این در حالی است که براساس عملکرد 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه سال 92 درآمد هر سهم به میزان 40 ریال بوده است که شرکت موفق به پوشش 44 درصدی بودجه برآوردی طی مدت مذکور شده است.

در همین راستا، پاکنژاد، مسئول امور سهام شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: وضعیت کلی شرکت از نظر میزان تولید و فروش رو به بهبود می باشد و امیدواریم بتوانیم بودجه برآوردی را پوشش دهیم.

مسئول امور سهام تصریح کرد: در حال حاضر قسمت اعظم ظرفیت تولید شرکت خالی است و نیازمند افزایش سرمایه هستیم. مراحل افزایش سرمایه “خاهن انجام شده و در مرحله پذیره نویسی می باشیم. پذیره نویسی حق تقدم های مربوط به افزایش سرمایه مذکور از روز گذشته آغاز شده و به مدت 60 روز کاری ادامه خواهد داشت و تا مورخ 26 فرودین ماه سال 93 این افزایش سرمایه اعمال خواهد شد. همچنین سرمایه شرکت از 64 میلیارد ریال به مبلغ 320 میلیارد ریال افزایش خواهد یافت که این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران و به میزان 400 درصد می باشد.

پاکنژاد تصریح کرد: هدف از افزایش سرمایه خارج شدن از ماده 141 قانون تجارت و همچنین رسیدن ظرفیت تولید به حداکثر ظرفیت می باشد. لازم به ذکر است از جمله دلایل افزایش سرمایه در پیش بینی بودجه شرکت، به منظور تأمین مواد اولیه می باشد که بدین طریق تولید نیز افزایش خواهد یافت و بر میزان سودآوری شرکت تأثیر مثبت قابل توجهی خواهد گذاشت در حال حاضر به دلیل عدم مواد اولیه کافی، ظرفیت تولید شرکت خالی مانده و به همین دلیل از حداکثر ظرفیت تولید نمی توانیم استفاده کنیم.

وی در خاتمه افزود: شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران، در زمان تحریم کشور، در زمینه تأمین مواد اولیه با مشکل رو به رو بود و به دلیل تحریم، تأمین مواد اولیه کاهش یافته بود. زیرا در شرایط تحریمی به دلیل تقاضای زیاد و مواد اولیه کم، جهت تأمین مواد اولیه ناچار به پیش پرداخت جهت خرید مواد اولیه بودیم و با توجه به کمبود نقدینگی نیز این مشکل شدت می گرفت. در نتیجه بطور کلی با برنامه افزایش سرمایه، در تأمین مواد اولیه با مشکل همراه نخواهیم شد و میزان تولید به حداکثر ظرفیت خواهد رسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خاهن

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب