سوددهی صنعت پتروشیمی با مصوبه 13 سنتی خوراک گاز

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

هیأت مدیره سازمان بورس، پس از دوره نزول شاخص به منظور حمایت از سهامداران خرد ضوابط معاملاتی جدیدی را تصویب کرد که مصوبه مذکور از روز شنبه هفته جاری به اجرا درآمد و در چند روز گذشته شاهد رشد شاخص بودیم. امروز نیز طی جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان خانه ملت نرخ خوراک پتروشیمی ها را با اکثریت آراء، 13 سنت تصویب کردند. بنابراین، بازهم نگرانی سهامداران راجع به تأثیر منفی و بازتاب مصوبه نرخ 13 سنتی خوراک پتروشیمی ها بر شرکت های پتروشیمی و به التبع منفی شدن جو بازار شدت گرفته است.

در همین راستا، نسترن پور، مدیر مالی پتروشیمی ممسنی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: علیرغم تصویب نرخ خوراک 13 سنتی، باز هم شرکت های پتروشیمی سودده خواهند بود شرکت های پتروشیمی با توجه به طرح های توسعه در صنایع پایین دستی و همچنین با توجه به اینکه شرکت های پتروشیمی، محصولات خود را به قیمت بازار آزاد به فروش می رسانند، در نتیجه همچنان سودآور می باشند.

نسترن پور تصریح کرد: با توجه به اینکه تا زمان بهره برداری پتروشیمی ممسنی حداقل 4 سال باقی مانده است، بنابراین طی 4 سال آینده بحث های مربوط به نرخ خوراک پتروشیمی و سایر مقوله های مرتبط به صنعت پتروشیمی، دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد در نتیجه بعید به نظر می رسد که مصوبه 13 سنتی نرخ خوراک، هم روی سهام “ممسنی” به دلیل باقی ماندن دوره حداقل 4 ساله تا زمان بهره برداری تأثیر منفی بگذارد.

همچنین وی در خاتمه افزود: در خصوص مصوبه انتقال شرکت از اول اسفند ماه به بازار توافقی نیز، شرکت پتروشیمی ممسنی نامه نگاری های مربوطه جهت انتقال “ممسنی” به بازار دوم فرابورس را انجام داده و تمامی شرایط لازم جهت حضور در بازار دوم فرابورس را دارا می باشد در همین راستا به نظر می رسد سازمان بورس تا قبل از پایان سال 92، تصمیم خود را در این زمینه مشخص کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب