ثبات، لازمه رشد بازار بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

روز گذشته در شرایطی که نرخ خوراک پتروشیمی ها در مجلس شورای اسلامی 13 سنت تصویب شد، شاهد افت شاخص بودیم بطوریکه علیرغم ضوابط اجرای معاملاتی جدید سازمان بورس، شاهد نزول 167 واحدی شاخص کل بودیم.

در همین راستا، شمسی، مدیر عامل کارگزاری دانا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به اعتقاد بنده به نظر می رسد گزارشات مالی شرکت ها با توجه به شرایط کنونی، محتاطانه خواهد بود.

وی افزود: پیش بینی می شود با توجه به شرایط کنونی شاخص کل بورس تا پایان سال 92 روندی متعادل داشته باشد همچنین چنانچه در سال 93، شرایط با ثباتی حاکم باشد و قوانین بطور منطقی وضع شود، شرایط کلی بازار سرمایه رو به رشد و بازدهی شاخص کل حدود 30 الی 50 درصد خواهد بود.

شمسی تصریح کرد: بازار سرمایه در سال 93 نسبت به سایر بازارهای رقیب از جمله بازار مسکن، طلا و ارز همچنان ارجح ترین بازار خواهد بود.

مدیر عامل کارگزاری دانا عنوان کرد: پیشنهاد بنده به سهامداران این است که با دید بلندمدت بر روی سهامی که سود برآوردی بالاتری دارند سرمایه گذاری کنند تا با بازدهی بیشتری رو به رو شوند. همچنین شرکت های پتروشیمی نیز با توجه به شرایط رفع تحریم ها حتی در نرخ کنونی 13 سنتی با سودآوری خوبی مواجه خواهند شد.

وی در خاتمه افزود: همچنین در شرایط کنونی به دلیل بی اعتمادی سهامداران به قوانین یکباره مجلس و دولت با انتشار خبر منفی در یک صنعت سریعاً با واکنش منفی در سایر صنایع رو به رو می شویم و بیم سهامداران با احتمال اینکه سهام آنها نیز با چنین مصوبات و قوانین یکباره ای مواجه شوند، شدت می گیرد. به اعتقاد بنده نرخ 13 سنتی پتروشیمی ها نیز همچنان دارای ابهام است و احتمال آن می رود که شورای نگهبان مصوبه مذکور را رد کند زیرا این مصوبه همچنان مخالف اصل 44 قانون اساسی می باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب