عدم تأثیر پذیری هلدینگ خلیج فارس از مصوبه گازی مجلس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شرکت‌های پتروشیمی که خوراک مایع استفاده می‌کنند از 5 تا 10 درصد تخفیف در نرخ خوراک بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، عادل نژاد سلیم، مدیرعامل بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمی بورسی درباره اثرات مصوبه نرخ خوراک 13 سنتی به خبرگزاری فارس گفت: این شرکت از خوراک مایع استفاده می‌کند و تعیین نرخ 13 سنت برای خوراک گاز، تاثیری بر روند سودآوری هلدینگ خلیج فارس ندارد، اما بازار سهام عکس العملی روانی نسبت به تصمیم مجلس نشان داده است.

عادل نژادسلیم با تاکید مجدد بر اینکه تصویب نرخ خوراک 13 سنتی برای شرکت های پتروشیمی تاثیری بر عملکرد و سودآوری شرکت هلدینگ خلیج فارس ندارد، تصریح کرد: این در حالی است که سرمایه گذاران در بازار سهام نسبت به این خبر عکس العملی منفی نشان دادند و سهام شرکت‌هایی هم که با این مصوبه ارتباطی نداشتند مانند بانک‌ها، شرکت‌های سنگ آهنی، فولادی‌ها و ساختمانی‌ها با ریزش همراه شدند.

وی خاطرنشان کرد: از همین رو شرکت خواستار توقف نماد معاملاتی شد و سازمان بورس و اوراق بهادار نیز به منظور شفافیت بیشتر، نماد شرکت‌های پتروشیمی را متوقف کرد.

نژادسلیم با اشاره به اینکه بازکردن این نمادها باید متناسب با بازار سهام باشد، افزود: بهتر است تا حالت روانی بازار تا حدودی از وضعیت فعلی خارج شده و سپس نماد این شرکت‌ها به تابلوی بورس اوراق بهادار برگردد.

وی به جلسه با وزیر امور اقتصادی اشاره کرد و گفت: نباید اجازه داد تا بازار سهام شرایط سختی را تجربه کند.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با بیان اینکه بازگشایی نمادهای معاملاتی در اختیار سازمان بورس و اوراق بهادار است، اظهار داشت: این سازمان هر زمان صلاح بداند، نماد را بازگشایی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت شرکت هلدینگ خلیج فارس مناسب است، به علاوه تخفیف 5 تا 10 درصدی در خوراک مایع برای شرکت ما نیز درنظر گرفته شده که به طور قطع بر روی سودآوری شرکت اثر دارد و این امر پس از محقق شدن، به بازار نیز منعکس خواهد شد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: روند سودآوری هلدینگ خلیج فارس, هلدینگ خلیج فارس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب