افزایش 20 درصدی نرخ فروش سیمان از ابتدای سال 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93، به میزان 4435 ریال خواهد بود. این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 4783 ریال می باشد که درآمد هر سهم در سال 93 نسبت به 92 به میزان 7 درصد کاهش داشته است.

در همین راستا، کریمی، مدیر مالی شرکت سیمان قائن در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: شرکت های زیرمجموعه سیمان فارس و خوزستان با توجه به برنامه اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش حامل های انرژی از ابتدای سال 93، افزایش 20 درصدی نرخ سیمان را از ابتدای خرداد ماه سال آتی در پیش بینی خود لحاظ کرده اند.

کریمی تصریح کرد: همچنین شرکت سیمان قائن در شرایط عدم قطعی گاز مصرفی کارخانه بطور میانگین 10 الی 15 درصد مازوت مصرف می کند اگرچه نرخ خرید مازوت و گاز طبیعی تقریباً به یک میزان می باشد اما با توجه به کرایه حمل آن که برای سال آینده به ازای هر لیتر، 1000 ریال می باشد به هیچ عنوان بهای مازوت و گاز طبیعی به یک میزان نخواهد بود.

وی افزود: همچنین شرکت سیمان قائن در صورتی اقدام به صادرات می کند که قیمت صادراتی با لحاظ کردن معافیت مالیاتی با لحاظ کردن بازار داخلی از نرخ داخلی پایین تر نشود.

همچنین مدیر مالی شرکت سیمان قائن در خاتمه عنوان کرد: طرح های توسعه خرید و نصب الکترو فیلتر و استقرار سیستم پری هیتر، انتقال پست برق از 20 به 122 کیلو وات و افزایش دیماند برق و همچنین ساخت سیلوی بوکسیت تأثیری در میزان تولید نخواهند داشت و طرح خرید و نصب الکترو فیلتر در جهت حفاظت از محیط زیست و انتقال پست برق نیز در راستای بهبود مصرف انرژی و تلفات کارخانه احداث خواهند شد.

لازم به ذکر است به دلیل توقف خط تولید 30 روزه در نیمه اول سال 93 جهت اجرای عملیات نصب پروژه الکترو فیلتر حجم فروش به میزان 30 هزار تن نسبت به سال 92 کاهش می یابد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار سیمانی های بورس, سقاین

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب