فایرا – آلومینیوم ایران

شرکت آلومینیوم ایران یا ایرالکو، شرکت آلومینیوم‌سازی ایرانی است، که در زمینه تولید انواع شمش آلومینیوم و آلیاژهای ریخته‌گری؛ بیلت و اسلب، آلومینا و بوکسیت، فعالیت می‌کند.

شرکت ایرالکو در سال ۱۳۵۱ به عنوان نخستین تولیدکننده شمش‌های آلومینیوم در خاورمیانه، تأسیس شد و در حال حاضر ظرفیت تولید آن معادل ۱۷۵ هزار تن در سال است.

دفتر مرکزی و کارخانجات این شرکت در در شهر اراک قرار دارد. ایمیدرو با در اختیار داشتن ۳۰٪ از سهام ایرالکو، بزرگترین سهامدار این شرکت بشمار می‌آید، بخشی از سهام این شرکت نیز در بازار بورس اوراق بهادار تهران معامله می‌شود.

ایرالکو به عنوان اولین تولید کننده شمش های آلومینیوم در ایران، در زمینی به مساحت 232هکتار در کیلومتر 5 جاده اراک تهران واقع گردیده است. موضوع تأسیس کارخانه ایرالکو در سال 1346 به تصویب هیأت دولت رسید و اقدامات مربوط به نصب تأسیسات و ساختمان از سال 1347آغاز گردید و در سال 1351 با دو خط تولید و ظرفیت 45000 تن در سال مورد بهره برداری قرار گرفت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن سه خط دیگر به پروسه تولید ، ظرفیت تولید آلومینیوم اولیه به 120000تن در سال رسید که شامل انواع شمشها به صورت تی بار ، هزار پوندی ، آلیاژهای ریخته گری ، بیلت ، اسلب و… است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس