شاراک – پتروشیمی شازند

شرکت پتروشیمی شازند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات پلیمری و مواد شیمیایی و همچنین از مهمترین طرح‌های زیر بنایی کشور است که در سال ۱۳۶۳ به تصویب رسید و فاز نخست آن در سال ۱۳۷۲ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

پتروشیمی شازند (در کیلومتر ۳۰ جاده اراک- ملایر جنب پلایشگاه امام خمینی شازند قرار دارد).

تاریخچه صنعت پتروشیمی

چگونگی شکل گیری رشته های گوناگون صنایع مدرن در ایران از جمله مباحث مهمی هستند که علیرغم تاثیر آنها بر روند توسعه اقتصادی و مالا توسعه فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی کشور ، متاسفانه به دلیل سیاست زدگی محیط های علمی و عدم اتخاذ روش های مناسب علمی در پژوهش ها ، اندک تحقیقات انجام شده در این زمینه نتایج چندان جامعی را در شناخت زمینه ها و سیر تطور و شکل گیری بسیاری از صنایع و رشته های اقتصادی ، به همراه نداشته است .

از آن جمله می توان به صنعت پتروشیمی اشاره کرد که تالیفات منتشر شده در زمینه چگونگی شکل گیری و نهادینه شدن آن صنعت در ساختار اقتصادی ایران ، بسیار اندک و از تعداد انگشتان دست تجاوز نکرده و از نظر کیفیت بسیاری از آنها تکراری بوده و بدون اتکاء بر تحقیقات جدید و تنها به بازنویسی متون منتشره قبلی ، تدوین یافته اند . به عنوان نمونه در بسیاری از متون موجود ، در زمینه شروع به کار صنعت پتروشیمی در ایران به تشکیل بنگاه کود شیمیائی در وزارت اقتصاد در سال 1337 اشاره است ولی هیچ گاه علت این موضوع مورد توجه قرار نمی گیرد .

بیانیه مأموریت شرکت پتروشیمی شازند (اراک)

1. تعالی عملیاتی و تولیدی از طریق دستیابی به استانداردهای جهانی
2. به بلوغ و تکامل رساندن سرمایه های انسانی از طریق تمرکز بر یادگیری، خلاقیت، نوآوری و همسویی
3. دستیابی به بازارهای هدف جدید(بازار متمایز) و افزایش سهم محصولات شرکت در بازارهای عمومی
4. دستیابی به نتایج مطلوب مالی

چشم انداز شرکت پتروشیمی شازند(اراک)

ما می خواهیم با انتخاب مشتریان و گسترش مرحله ای حیطه جغرافیایی فعالیت خود ضمن در نظر گرفتن تغییرات به عنوان یک فرصت و همسویی و مشارکت کارکنان یکی از سه شرکت برتر دانایی محور منطقه با تکیه بر ارزش های مشترک ((توسعه مستمر، ارتقای نظام سازمانی، مشتری مداری و مسئولیت اجتماعی)) باشیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس