حتاید – تایدواتر خاورمیانه

تایدواتر خاورمیانه، شرکت ایرانی است، که در زمینه ارائه خدمات بندری، دریایی و کشتیرانی، لایروبی، ترانزیت، عمران و فناوری اطلاعات فعالیت می‌نماید. این شرکت در حال حاضر، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بانک مهر اقتصاد می‌باشد. این شرکت در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۴۷ با سرمایه ده میلیون ریال و با هدف فعالیت در زمینه‌های نصب و تعمیر لوله‌های زیر دریایی، ساخت اسکله و حوضچه‌های تعمیراتی و نیز حمل‌ونقل دریایی، در شهر تهران به ثبت رسید.

بنیان‌گذاری این شرکت در مهر ۱۳۴۶ با نام «شرکت خدمات دریایی داریوش» متعلق به یک ایرانی، انجام شد. این شرکت پس از یک سال، با همکاری شرکت تایدواتر آمریکا، تبدیل به «شرکت سهامی خاص خدمات دریایی تایدواتر خاورمیانه» شد.

پس از انقلاب ۱۳۵۷، این شرکت نیز از جمله دارایی‌هایی بود که مصادره شد و تبدیل به یک شرکت دولتی گشت و زیر نظر سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. سهام این شرکت، در سال ۱۳۸۳ وارد بورس اوراق بهادار تهران شد و در سال ۱۳۸۷، در پی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سهام مدیریتی این شرکت از سازمان مزبور، به بخش خصوصی واگذار شد. شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان، از مؤسسات مالی سپاه پاسداران، با خرید ۶۴ درصد از سهام این شرکت، بزرگترین سهامدار تایدواتر خاورمیانه محسوب می‌شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس